Huawei od dłuższego czasu robi wszystko, żeby pokazać, że ban na usługi Google mu niestraszny.
I choć smartfony marki nieźle oberwały po pleckach – choć coraz więcej z nich, jak choćby Nova Y70 (sprawdź test Huawei Nova Y70), robią wszystko, by pokazać, że da się żyć bez GMS – to ciężar walki o klienta przejęły laptopy, tablety, słuchawki czy wszelkiego rodzaju wearables.
Właśnie przed chwilą te ostatnie dostały potężne wsparcie, bo Huawei Watch D i GT 3 Pro otrzymały certyfikację CE umożliwiającą monitorowanie EKG i ciśnienia krwi w smartwatchach na terenie 33 państw Europy!
Oj, będzie się działo 🙂
Po co właściwie potrzebny jest certyfikat CE w zakresie pomiarów EKG?
Od dawna podglądałem inteligentne zegarki z funkcją pomiaru ciśnienia tętniczego krwi czy EKG i powiem wprost – jak dotąd można było liczyć w tym zakresie na rozwiązania Fitbita, Samsunga i właśnie Huawei, który w GT 3 Pro pokazał, że bardziej profesjonalny monitoring pracy serca również zaczyna być istotny dla marki.
Oczywiście, na rynku znajdziecie sporo wynalazków rodem z Aliexpress w stylu Kospetów i innych egzotyków, rzekomo potrafiących sprawdzać te parametry, ale ich skuteczność jest randomowa 😉
Wracając do certyfikacji CE w zakresie pomiarów – to właśnie dzięki niej mamy mieć pewność, że objęte nim zegarki Huawei są w stanie monitorować EKG na poziomie urządzeń klasy medycznej.
Jednym słowem tylko produkty, które są atestowane w ten sposób, będą informowały nas o faktycznym stanie naszego serca i przestają być gadżetem, a stają się czymś w rodzaju nadgarstkowego ciśnieniomierza.
Huawei Watch GT 3 Proi Watch D: te zegarki sprawdzą nasze EKG!
Technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Funkcja EKG bazuje na elektrodach z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia.
Dzięki tej technologii można monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę, a zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiar tętna dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+.
Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Ten niewielki zegarek wyposażono w miniaturową pompę i poduszkę powietrzną, umożliwiającą dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG.
Teraz uwaga: Watch D posiada m.in. precyzyjny czujnik oraz kontrolę sprzężenia zwrotnego ciśnienia, które pozwalają na uzyskanie marginesu błędu pomiaru w granicach ±3 mmHg!
Co najważniejsze, można go zautomatyzować i ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi.
Powiem wprost: czekam z niecierpliwością na Huawei Watch D, bo zapowiada się na świetny model, który poza pakietem mniej i bardziej potrzebnych bajerów pomoże osobom dotkniętym nadciśnieniem.
Czyżby to koniec z pamiętaniem o kontrolach ciśnienia w konkretnych godzinach i szukania ciśnieniomierza?
Szukasz informacji o ciekawym sprzęcie Hauwei?
Sprawdź słuchawki TWS o mocy Devialeta (test Huawei FreeBuds Pro 2) oraz zegarek dla sportowców z pomiarem progu mleczanowego (test Huawei Watch GT Runner).