Amazfit GTR 4, GTS 4 i 4 Mini: nowe smartwatche i cień nad Garminem?!

Amazfit GTR 4, GTS 4 i 4 Mini pojawiają się na rynku w dobrym momencie. Mija rok od czas premiery poprzedniej generacji, która ugruntowała pozycję marki na rynku i otworzyła całkiem spore nadzieje, że oto pojawił się wybór dla tych użytkowników wearables, którzy szukają prostszych i tańszych rozwiązań.

Czwarta odsłona smartwatchy Amazfita zapowiada jednak smaczek, który może podkraść część klientów nie Huawei czy realme, ale nawet … Garminowi!

Amazfit GTR 4, GTS 4 i 4 Mini: tanio już było, ale takich bajerów w Amazfit jeszcze nie grali

Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit
Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit

Zanim przejdziemy do przybliżenia sylwetek premierowych zegarków, muszę powiedzieć o funkcji, która interesuje mnie najbardziej. Otóż chińska marka pochwaliła się implementacją systemu mającego rozpoznawać wybrane ćwiczenia siłowe!

Choć wydaje się to drobiazgiem, to z perspektywy, w jakiej jedynie dość drogie urządzenia Garmina (sprawdź test Garmin Instinct 2 Solar, gdzie sprawdzisz, jak taki bajer wygląda w praktyce) oferują takie rozwiazania, może to być ta kwestia, jaka przekona fana treningu siłowego do wyboru tańszego urządzenia.

Oczywiście teraz trudno cokolwiek powiedzieć o tym, jak radzi sobie mechanizm Amazfit (a może być różnie, bo nawet Garmin nie jest pod tym względem idealny), ale wiadomo już, że na starcie otrzymamy możliwość śledzenia 15 rodzajów ćwiczeń, a kolejnych 10 nadciąga z pierwszą aktualizacją.

Ale to nie wszystko, bo w przeciwieństwie do Huawei, Amazfit otwiera swój system na integrację z popularnymi apkami sportowymi, takimi jak Strava czy Adidas Running!

Amazfit GTR 4 i GTS 4: piękne ekrany, szybki GPS i ponad 150 treningów

Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit
Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit

Amazfit GTR 4 oferuje design z antyodblaskową szklaną osłoną ramki, metaliczną ramką środkową i klasyczną koronką na czele. Wygląd dostosujemy dzięki 200 tarczom zegarka, w tym ponad 30 animowanymi i czterema nowymi interaktywnymi tarczami.

Amazfit GTS 4 posiada ramę środkową ze stopu aluminium i koronką nawigacyjną w stylu kamieni szlachetnych. Ekran ma 1,75-cala, współczynnik screen-to-body ratio 72,8% oraz 341 ppi. Nie zapomniano o funkcji Always-on Display, a do wyboru jest ponad 150 tarcz.

Odnowione smartwatche Amazfit posiadają ponad 150 trybów sportowych i funkcji fitness, umożliwiając entuzjastom sportu śledzenie danych dla wszystkich rodzajów aktywności. Użytkownicy mogą synchronizować dane treningowe z Strava i Adidas Running. Nowa seria automatycznie rozpoznaje również osiem trybów sportowych i posiada zaawansowany tryb Track Run oraz nowo dodany tryb Golf Swing.

Smatwatche mają być idealnymi towarzyszami na siłowni, dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu 15 rodzajów ćwiczeń treningu siłowego (zostanie zwiększony do 25 po aktualizacji firmware’u), pozwalającemu zegarkowi automatycznie:

  • liczyć powtórzenia,
  • serie,
  • czas odpoczynku użytkownika.

Spersonalizowane szablony treningu interwałowego dla 10 różnych sportów można również tworzyć bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka, a opracowany przez Amazfit „PeakBeats™ Workout Status Algorithm” dostarczy danych o wydajności, takich jak pułap tlenowy po zakończeniu każdego treningu.

Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit
Amazfit GTR 4 / fot. Amazfit

GPS obsługuje 5 systemów satelitarnych i pozwala użytkownikom śledzić swoje ruchy w czasie rzeczywistym. W przyszłej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, technologia będzie obsługiwać 6 systemów satelitarnych.

Smartwatche będą również wkrótce obsługiwać importowanie pliku trasy (za pośrednictwem aplikacji Zepp), którą będzie można nawigować w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na tarczy.

Nowy, autorski sensor optyczny BioTracker™ 4.0 PPG został wyposażony w 2 podwójne diody LED oraz 4 Foto Diody i zbiera o 33% więcej danych niż poprzednia generacja.

Te urządzenia Amazfit mogą monitorować tętno, nasycenie krwi tlenem i poziom stresu 24/7, a dzięki funkcji „One-tap Measuring” mogą szybko sprawdzić te parametry, wraz z częstotliwością oddechów, w zaledwie 45 sekund za pomocą jednego dotknięcia.

Amazfit GTR 4 może pracować przez 14 dni przy typowym użytkowaniu, a smuklejszy Amazfit GTS 4 – ponad tydzień.

Nowe smartwatche Amazfit posiadają wbudowane wsparcie asystenta głosowego Alexa do wywoływania komend, a także przechowywania i samodzielnego odtwarzania muzyki podczas treningu bez użycia rąk.

Amazfit GTR 4 i GTS 4 wprowadzono na rynek globalny 1 września 2022 roku w cenie 1199 zł w pakiecie z wagą Smart Scale, a sprzedaż w Polsce rozpocznie się 2 września 2022.

Amazfit GTS 4 Mini, czyli tańszy brat mniejszego GTS 4

Amazfit GTS 4 / fot. Amazfit
Amazfit GTS 4 / fot. Amazfit

Mniejszy model cechuje się ultralekką konstrukcją, 24-godzinnym monitorowaniem stanu zdrowia, ponad 120 trybami sportowymi i 1,65-calowym kolorowym wyświetlaczem o rozdzielczości 336 x 384 pikseli i 309 ppi.

Bateria o pojemności 270 mAh, zapewnia do 15 dni pracy bez ładowania przy typowym użytkowaniu i do 45 dni w trybie oszczędzania baterii.

Amazfit GTS 4 Mini wyceniono na 599 zł.

Sprawdź nasze ostatnie recenzje smartwatchy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE