Samsung HW-Q800B: soundbar z Atmos po Wi-Fi!

Samsung HW-Q800B to najnowszy członek z rodziny Q, który ma pozwolić cieszyć się przestrzennym dźwiękiem obiektowym bez niepotrzebnych przewodów. Dolby Atmos przez Wi-Fi?

Tak, ale tylko z wybranymi modelami telewizorów Samsunga!

Okazuje się jednak, że Samsung HW-Q800B może pochwalić się nie tylko smaczkami realizowanymi przez połączenie bezprzewodowe, ale też całkiem apetyczną specyfikacją.

Samsung HW-Q800B dopasuje dźwięk do przestrzeni i zagra w systemie 5.1.2

Samsung HW-Q800B / fot. Samsung
Samsung HW-Q800B / fot. Samsung

Zanim przejdziemy dalej, warto dopowiedzieć, że bezprzewodowa technologia Dolby Atmos jest kompatybilna tylko z wybranymi telewizorami Samsunga z 2022 roku, więc jeśli marzy się Wam ta opcja, to od razu pomyślcie o zmianie całego systemu audio-video.

Najnowszy soundbar koreańskiej marki może pochwalić się wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym 5.1.2. Do tego nie zapomniano o autorskim systemie Q-Symphony, pozwalającym współbrzmieć listwie wraz z głośnikami telewizora (oczywiście zero złudzeń – tylko Samsung, a i to nowsze, wybrane modele!).

Fajną ciekawostką, o którą warto przytoczyć, jest możliwość dzielenia się muzyką z HW-Q800B bezpośrednio po dotknięciu jego powierzchni smartfonem (tak, znowu tylko Samsung).

Samsung HW-Q800B: subwoofer / fot. Samsung
Samsung HW-Q800B: subwoofer / fot. Samsung

Dzięki funkcji dopasowania dźwięku do pomieszczenia soundbar potrafi dostroić swoje brzmienie do otaczających go warunków. Nie zabrakło tu także systemów:

  • Adaptacji Dźwięku – wyraźne tony nawet przy niskim poziomie głośności (koniec z kłopotami z rozumieniem dialogów!),
  • Trybu Gry z autostartem po wykryciu włączenia konsoli,
  • Aktywny Wzmacniacz Głosu, zwiększający głośność rozmów płynących z soundbara po wykryciu wzrostu natężenia hałasu w pomieszczeniu,
  • pełnej synchronizacji z TV oraz jeden pilot (wybrane modele).
Samsung HW-Q800B/ fot. Samsung
Samsung HW-Q800B/ fot. Samsung

Połączenie inteligentnych systemów z solidną klasą samego soundbara (11 fizycznych głośników, z czego 1 niskotonowy; możliwość sparowania z osobno kupowanymi kolumienkami tylnymi; obsługa HDR 10+, Dolby ATMOS,Dolby MAT,Dolby Digital Plus,Dolby True HD; AirPlay2 czy Spotify Connect) i ciekawym designem to może być niezły argument dla tych osób, które planują zmieniać domowy sprzęt AV.

Na koniec została nam jeszcze cena urządzenia: na stronie producenta za Samsung HW-Q800B zapłacimy 2 499 zł.

A może szukasz mocnego i świetnie wycenionego soundbara? Sprawdź Creative Stage Air V2!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE