iRobot Roomba i1: nowy robot sprzątający dla mas?

iRobot Roomba i1 to najnowszy – i wcale niedrogi – robot sprzątający od kultowej marki. Co ciekawe, nie znajdziemy tu wbudowanej kamerki, dzięki czemu wszyscy zaniepokojeni przejęciem iRobota przez Amazon mogą spać spokojnie 😉

A mówiąc poważnie – nowy model sensownie łączy rozsądną cenę i spore możliwości z wirtualną ścianą, ochroną przez uskokami, wykrywaniem zabrudzeń czy skutecznym sprzątaniem sierści i włosów.

Szykuje się przetasowanie w segmencie robotów sprzątających do 2 tys. zł? Na to wygląda!

iRobot Roomba i1 łączy technologie sprzątania z automatyzacją

iRobot Roomba i1 / fot. mat. prom.

Wypada podkreślić, że w tej propozycji nie znajdziemy wbudowanej kamerki i to jest podstawowa kwestia, która pozwala na spadek ceny. Oczywiście oszczędność powstaje nie tylko dzięki braku aparatu, ale całej SI, zarządzającej przetwarzaniem obrazu.

Paradoksalnie niekoniecznie może być to wadą nowej Roomby, bo wielu użytkowników preferuje klasyczne konstrukcje, które pozbawione są aspektu obserwowania otoczenia przez robota.

iRobot Roomba i1 może pochwalić się implementacją najnowszej odsłony systemu AeroForce, mającego usprawnić 3-stopniowy system sprzątania. W praktyce szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota oraz wzdłuż ścian i w narożnikach, kierując je do umieszczonej centralnie, ruchomej głowicy czyszczącej.

iRobot Roomba i1 / fot. mat. prom.

To właśnie wspomniana głowica zawiera dwie szczotki główne z charakterystyczną, gumowaną powłoką.

Z nowości warto odnotować obecność systemu DirtDetect, który stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń – jako przykład zastosowania marka podaje rozpoznanie naniesionego na butach piachu na podłogę i zwiększenie przez robota skali sprzątania właśnie na tym obszarze.

Niech nie zwiedzie Was niższa cena, bo Roomba i1 posiada spory pakiet czujników, chroniących urządzenie i poprawiających efektywność pracy:

  • technologia Reactive Sensor chroni robota przed zaklinowaniem,
  • Cliff Detect chroni przed spadkiem z uskoków czy schodów,
  • postawimy wirtualne ściany czy podejrzymy mapę sprzątania w aplikacji,
  • automatycznie wróci do stacji dokującej na ładowanie i wznowi sprzątanie.

Komfort obsługi uzupełnia rozbudowana aplikacja bądź asystent głosowy (Google, Alexa oraz Siri).

iRobot Roomba i1 / fot. mat. prom.

Ucieszą się także posiadacze zwierząt – nie dość, że gumowana, antysplątaniowa szczotka zapewnia dobre zbieranie sierści, to jeszcze robot ma wychwytywać 99% psich i kocich alergenów.

Oficjalna wycena iRobot Roomba i1 to 1899 zł.

Szukasz ciekawych, nowych robotów sprzątających? Sprawdź:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE