Creative Sound Blaster X1: to może być spełnienie snu audiofila na inflacji!

Creative Sound Blaster X1 to wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo-analogowy, który ma szansę mocno przetrzebić dalekowschodnie wynalazki w anodyzowanych obudowach, cieszące się sporą estymą wśród fanów budżetowego hajendu!

Najciekawsze jest to, że urządzonko SB niczego nie udaje i w bardzo kompaktowej obudowie zamyka podzespoły, jakie udaje nam się znaleźć w kilkukrotnie droższych konstrukcjach!

Creative Sound Blaster X1 ma oferować niedrogie granie na wysokim poziomie

Creative Sound Blaster X1 / fot. Creative

Sound Blaster X1 to nowy wzmacniacz słuchawkowy typu USB DAC, w którym za dźwięk odpowiada 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM4377, współpracujący z dwoma przedwzmacniaczami operacyjnymi Ti/Burr-Brown INA1620.

Miniaturowych wielkości wzmacniacz zapewnia wysokiej rozdzielczości sygnał dźwiękowy 24-bity/96 kHz o parametrach 115dB dla SNR i 0.00056% THD.

Dodatkowo we wzmacniaczu znajdziemy autorski mikroukład UltraDSP, umożliwiający wielokanałową wirtualizację dźwięku dla zestawów słuchawkowych Super X-Fi.

W pakiecie otrzymujemy oprogramowanie Creative APP wraz z autorskim inteligentnym zestawem funkcji SmartComms i Sound Blaster Acoustic Engine.

Creative Sound Blaster X1 / fot. Creative

Sound Blaster X1 współpracuje z:

  • PC,
  • Mac,
  • PlayStation,
  • Nintendo Switch.

Ciekawostką są inteligentne funkcje komunikacji SmartComms Kit, obejmujące m.in. VoiceDetect, czyli automatykę wyciszania mikrofonu, kiedy przestajemy mówić i wyłączania wyciszenia kiedy znów zaczynamy.

To urządzenie ma się czym wkupić nie tylko w łaski fanów dobrego brzmienia, ale też osób, które co chwila mają na lapku „kola”.

Powód jest prosty – otrzymujemy tu także cały pakiet rozwiązań, mających poprawiać rozmowy głosowe i będą to:

  • redukcja szumu ze sterowaniem siłą redukcji,
  • eliminacja echa akustycznego,
  • inteligentny poziom głośności,
  • ustawienia wstępne korektora dźwięku mikrofonu – 11 ustawień,
  • morfowanie głosu – wszystkie dostępne głosy.

To rzecz jasna tylko podstawowe możliwości Sound Blaster X1, ale mam wrażenie, że nawet one wystarczą, by w wielu głowach zapaliła się lampeczka z napisem „ciekawe”.

A jeśli dodamy do tego wycenę na poziomie 331 zł, to zrobi się naprawdę gorąco 🙂

Szukasz innego, dobrze wycenionego sprzętu od Creative? Sprawdź soundbar Creative Stage Air V2!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE