LG T90: słuchawki, które przypominają, dlaczego tak brakuje LG!

LG T90 to najnowsze słuchawki od marki, za którą tęskni pewnie sporo fanów dobrego brzmienia w świecie smartfonów. Sam mile wspominam serię V, oferującą w ostatnich odsłonach serii słynny Quad DAC rodem z ESS.

Jakby nie patrzeć, po odejściu firmy od produkcji telefonów odetchnęła nie tylko konkurencja z branży, ale spora część marek zajmujących się audiofilskimi odtwarzaczami DAP, bo kolejne odsłony serii V mocno je podgryzały!

Mój ostatni kontakt z audio od LG miał miejsce przy okazji recenzji Tone Free HBS-FN7, które okazały się skromnymi, ale świetnymi słuchawkami True Wireless, oferującymi niezwykłe brzmienie (kłania się współpraca z Meridianem!), dobry komfort i solidne ANC.

I właśnie z powodu unikatowych właściwości starszego przedstawiciela serii Tone czekam na możliwość testu LG T90!

LG T90 to flagowe słuchawki z grafenem i technologiami Meridian

LG T90 / fot. LG

Jak bardzo poważnie giganci technologii traktują niszę słuchawek True Wireless niech świadczy fakt, że liczące się marki postawiły na współpracę z legendami audio i tak:

To oczywiście nie koniec podobnych kooperacji, bo choćby LG współdziała z brytyjskim Meridian Audio i właśnie wspomniane już FN7 były owocem tego tandemu.

Nowe LG T90 są tylko lekko podobne do starszych konstrukcji i stawiają na nową strukturę wewnętrzną, w której umieszczono większe przetworniki, skonstruowane z wykorzystaniem grafenu.

Nowością jest zastosowanie technologii Headphone Spatial Processing (HSP) firmy Meridian Audio, mającej zapewniać bardziej naturalne brzmienie z wyraźnym obszarem centralnym, charakterystyczne dla odsłuchu tradycyjnych głośników stereo. Brytyjska marka dołożyła tu także Perfect Balance, umożliwiający zachowywanie spójnego balansu tonalnego przy dowolnej głośności.

LG T90 / fot. LG

To nie koniec smaczków, bo znajdziemy tu również funkcję Dolby Head Tracking i jest to pierwsza implementacja tego systemu w słuchawkach TWS! DHT ma rekalibrować dźwięk zgodnie z ruchami głowy, zapewniając bardziej naturalne wrażenia odsłuchowe, a w  połączeniu z treściami Dolby Atmos gwarantować precyzję, głębię i czystość dźwięku.

Pojawia się tu także Snapdragon Sound, dzięki któremu możemy cieszyć się jakością Hi-Res (24 bity/96 kHz)! Wyśmienite brzmienie ma zostać uzupełnione przez jeszcze lepsze ANC, wspierane przez autorskie technologie Double Step ANC Algorithm i Real Time ANC Optimizer.

LG T90 / fot. LG

Czymś, co mnie zaskoczyło, jest obecność funkcji Plug & Wireless, mającej pozwalać na  wykorzystanie etui do ładowania jako nadajnik Bluetooth! Jeśli dobrze rozumiem tę ideę, to np. podłączam etui przelotką do złącza minijack i cieszę się możliwością rozmowy głosowej prowadzonej na laptopie.

Bateria pozwala na 9 godzin użytkowania na jednym ładowaniu, a etui wydłuża ten czas o kolejne 20 h – to bardzo dobry rezultat.

LG zachowało jeden ze znaków rozpoznawczych serii, czyli etui do ładowania z UVnano, w którym światło ultrafioletowe utrzymuje słuchawki w higienicznej czystości. Jedyne, czego zabrakło mi w oficjalnej informacji, to cena: jeśli producent nie przeszarżuje, to mam wrażenie, że LG T90 dosłownie i w przenośni dadzą czadu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE