realme Watch 3 to niedrogi i ciekawy smartband do rozmów!

realme Watch 3 to najnowszy smartband ze stajni marki, która dzięki reklamom z sami wiecie kim rozgościła się na polskim rynku telekomunikacyjnym. I o ile do poprzednich inteligentnych zegarków i opasek realme podchodziłem z dystansem, tak Watch 3 może być odświeżającym powiewem wśród niedrogich wearables!

Jaki jest przepis na przełamanie nudy?

realme Watch 3 ma w niskiej cenie oferować rozmowy!

realme Watch 3 / fot. realme

Zacząć wypada od stwierdzenia, które wprowadzi nas w niszę, w jaką celuje realme Watch 3. Otóż w rodzimych sklepach z elektroniką użytkową nie znajdziemy zbyt wielu smartbandów, oferujących w sensownej cenie możliwość realizowania połączeń głosowych po Bluetooth i właśnie tutaj pojawia się bohater tego tekstu!

Wbrew pozorom funkcja „rozmów z nadgarstka” jest coraz częściej poszukiwana, a dzięki coraz lepszej jakości głośniczkom i mikrofonom, wbudowanym w zegarki, nawet relatywnie niedrogie konstrukcje potrafią sprawdzić się całkiem nieźle.

realme Watch 3 sporo urósł w porównaniu z poprzednią generacją. Znajdziemy tu ekran 1,8 cala (z przeciętną rozdzielczością 240 × 286 px) – czyli nieco większy, niż choćby najnowszy Fit 2 od Hua (Huawei Watch Fit 2 recenzja), co sprawia, że na pierwszy rzut oka urządzenie bardziej kojarzy się z zegarkiem, a nie opaską.

Porównanie z modelem Huawei jest nieprzypadkowe, bo i tu znajdziemy prostokątną kopertę oraz rozbudowane możliwości personalizacji ekranu – ponad 100 tarcz do wyboru. Wymiary Watch 3 to 45 × 37 × 11,5 mm, waga 40 g, a nasze oko ucieszy zgrabne wyprofilowana koperta z metalową ramką. Według producenta ten model na jednym ładowaniu zapewni do 7 dni pracy.

realme Watch 3 / fot. realme

Mamy tu monitoring ponad 110 trybów sportowych i standardowe dla współczesnych opasek funkcje, z pomiarem SpO2, tętna, kroków czy snu. Ważna uwaga – zegarek potrafi nawet rejestrować VO2 Max, ale jedynie podczas treningów biegowych.

Na koniec kluczowa funkcja: urządzenie posiada własny głośnik i mikrofon, umożliwiający sprawne rozmowy na zasadzie zestawu głośnomówiącego i to jest ten dodatek, który sprawia, że po Watch 3 sięgnie niejeden oszczędny klient. Wśród dostępnych ekranów zegarka realme wyróżnia prezentujący kontakty oraz możliwość ręcznego wpisania numeru, pod który chcemy zadzwonić!

Mam wrażenie, że nawet jeśli tylko funkcja rozmów będzie stała na wysokim poziomie, to realme Watch 3 narobi naprawdę sporo zamieszania – zwłaszcza, że wyceniono go na 300 zł.

Szukasz smartwatcha i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, a co można sobie odpuścić? Sprawdź nasz poradnik, jak wybrać smartwatch!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE