Lidl na upały: wentylatory i klimatyzator w niższej cenie! Czy warto?

Klimatyzator i wentylator z Lidla mają sprawić ulgę Polakom – a przynajmniej tak twierdzi sam sklep w dzisiejszej informacji prasowej.

Klienci marketu mogą kupić m.in. nową odsłonę wentylatorów podłogowych i stojących z rabatem -20% czy przenośny klimatyzator marki SilverCrest „3w1” w cenie niższej o 100 zł. Brzmi za dobrze, by było prawdziwe?

Lidl na upały: o co chodzi w akcji promocyjnej na klimatyzator i wentylator?

Miniklimator SilverCrest / fot. Lidl
Miniklimator SilverCrest / fot. Lidl

Od poniedziałku 4 lipca do środy 6 lipca w sklepach Lidl organizowana będzie akcja promocyjna, w której na półkach zagoszczą m.in. wentylatory SilverCrest, a wśród nich wentylator podłogowy z regulowanym kątem nachylenia o mocy 70 W w promocji -20% za 143,20 zł.

Urządzenie wyposażone jest w 3 stopnie prędkości do wyboru, wytrzymałą metalową ramę z uchwytem i duże łopatki. Dostępne wersje kolorystyczne to klasyczna czerń, srebro oraz miedź.

Kolejnym urządzeniem chłodzącym proponowanym przez Lidl jest Miniklimator 8 W SilverCrest w cenie 89,90 zł. Ma on schładzać powietrze bez użycia chemii – wyłącznie czystą wodą (posiada zbiornik o poj. 700 ml).

Dodatkowo posiada nastrojowe światło LED w 7 kolorach (RGB). Poza regulacją prędkości, dobrym patentem w przypadku Miniklimatora jest dodanie do wody kostek lodu – ma to podobno sprawić, że powietrze będzie jeszcze chłodniejsze.

Silvercrest 7000 BTU / fot. Lidl
Silvercrest 7000 BTU / fot. Lidl

Na koniec został nam prawdopodobny hit akcji, czyli przenośny klimatyzator 3W1 o mocy 785 W z 2 poziomami wentylacji, pozwalające na regulację temperatury w zakresie od 16 do 31 stopni.

Jest to urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o kubaturze do 60 m3. W zestawie posiada pilot oraz wbudowany 24-godzinny timer z cyfrowym zegarem sterującym. Do tego, dzięki zamontowanym kółkom, jest łatwy w przestawianiu i transporcie.

Klimatyzator należy do urządzeń energetycznych klasy A. Nie tylko chłodzi, ale też osusza powietrze i je wentyluje, m.in. dzięki wbudowanemu filtrowi przeciwpyłowemu.

Od poniedziałku 4 lipca do środy 6 czerwca, klimatyzator 3W1 SilverCrest dostępny jest w obniżonej cenie 899 zł, czyli 100 zł taniej od standardowej oferty.

No to szybki rzut oka na konkurencyjne oferty klimatyzatora, bo miniklimator to raczej ciekawostka dla desperatów, a nie coś, co realnie pomoże nam schodzić powietrze!

Przenośny klimatyzator SilverCrest: jak wypada w zestawieniu z konkurencją?

Silvercrest 7000 BTU / fot. Lidl
Silvercrest 7000 BTU / fot. Lidl

Czas na szybkie porównanie podstawowych parametrów urządzeń w zbliżonej cenie i dzięki temu łatwiej osadzimy możliwości Silvercresta:

  • klimatyzator przenośny rodem z Obi 7000 BTU Duraterm : kubatura do 40m3, klasa energetyczna A, czynnik chłodniczy R290, waga 20,5 kg, hałas 65 dB,
  • Silvercrest 7000 BTU: kubatura do 60 m3, klasa energetyczna A, czynnik chłodniczy R290, waga 21,2 kg, hałas 65 dB,
  • Maltec KLP-9000KWA: kubatura do 12-18 m3, klasa energetyczna A, czynnik chłodniczy R290, waga 23,5 kg, hałas 65 dB.

Wygląda na to, że w nawet w standardowej cenie mamy do czynienia z najlepszym urządzeniem w tej klasie cenowej – kubatura robi wrażenie! Jeśli szukacie przenośnego klimatyzatora, warto spróbować – oczywiście o ile wiecie, jak poradzić sobie z hałasem i … odprowadzeniem gorącego powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE