NuraTrue Pro to znak, że nie chcemy „markowych” słuchawek?

Jakiś czas temu pisaliśmy o słuchawkach True Wireless Nuratrue, które przebojem zdobyły zbiórkę na Kickstarter. Teraz okazuje się, że na rynku znalazło się miejsce dla wyższej wersji tego modelu – NuraTrue Pro – który ma potężnego asa w … „pąku” dzięki obsłudze kodeka AptX Lossless!

NuraTrue Pro: kiedy zamiast rozmiaru liczy się kodek!

NuraTrue Pro / fot. NuraTrue
NuraTrue Pro / fot. NuraTrue

Nie wiem jak Was, ale mnie od samego patrzenia na NuraTrue Pro zaczynają boleć uszy! Słuchawki są naprawdę duże i swoje ważą (8,6 g jeden „pąk” – dla porównania Huawei FreeBuds Pro 2 waży 5,9 g), a ich konstrukcja przywodzi na myśl słynne Microsoft Surface Earbuds.

Nowa, mocniejsza wersja NuraTrue odróżnia się od poprzednika przede wszystkim obsługą zaawansowanego kodeka AptX Lossless od firmy Qualcomm – to wersja AptX Adaptive z potężną możliwością transferu danych na poziomie 1,2 Mb/s i pozwala na przesyłanie muzyki w bezstratnej wersji 16 bitów/44,1 kHz. Właśnie ta funkcja ma przyciągnąć fanów spragnionych możliwości odsłuchu gęstych formatów.

  • wodoszczelnością (IPX 4) etui z obsługą ładowania bezprzewodowego Qi,
  • do 8 h pracy na jednym ładowaniu i do 24 z etui,
  • Bluetooth w wersji 5.3,
  • obsługą kodeka AptX Voice do lepszej jakości rozmów głosowych,
  • ANC z 4 mikrofonami na jedną słuchawkę,
  • czujnikami przewodnictwa kostnego,
  • 10 mm przetwornikami,
  • technologią przetwarzania dźwięku Dirac Virtuo, umożliwiającą odsłuch zbliżony do dźwięku przestrzennego,
  • trzema (!) rodzajami końcówek w zestawie – standardowe silikonowe w 4 rozmiarach, pianką z pamięcią w 1 rozmiarze i silikonowe ze specjalną podtrzymującą płetwą.

Na pewno niezwykłe jest to, że wśród słuchawek True Wireless ciągle pojawiają się nowe modele, w tym takiej, jakimi raczy nas NuraTrue. Bez dwóch zdań to urządzenie oryginalne i przeznaczone dla osób, których nie satysfakcjonują masowe rozwiązania i które są w stanie sporo zapłacić.

Cenowa polityka producenta jest prosta – jeśli kupujesz w przedsprzedaży na Kickstarterze, płacisz 190 euro, co jak na możliwości słuchawek wydaje się dość rozsądną kwotą. Niestety, późniejszy zakup będzie już mało opłacalny, bo w regularnej cenie za NuraTrue Pro zapłacimy 360 euro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE