Pamiętasz nawigację Sygic? W końcu ma czym powalczyć z mapami Google!

Sygic to jeden z najbardziej znanych producentów programów i map do nawigacji na świecie. Pamiętam początki tej marki na polskim rynku, kiedy szczytem marzeń było odpalenie Sygica na którejś z Nokii serii N lub E, dzięki czemu żadna podróż nie była straszna (tak, to były czasy kiedy nikt jeszcze nie myślał o takiej supremacji Google Maps, jaka jest obecnie).

Dziś Sygic wraca i patrząc na worek z nowymi funkcjami można tylko jęknąć – dlaczego tak późno?! No właśnie: czy walka z Google Maps (lub nawigacjami dla kierowców ciężarówek, takimi jak Igo czy Automapa) ma dziś w ogóle sens?

Sygic zacieśnia współpracę z z CarPlay i Android Auto i … rozpozna znaki drogowe!

Sygic GPS Navigation / fot. Sygic
Sygic GPS Navigation / fot. Sygic

Sygic stawia na ulepszone funkcje zwiększające bezpieczeństwo w czasie jazdy oraz nowe funkcje w swojej aplikacji Sygic GPS Navigation, używanej w połączeniu z CarPlay lub Android Auto.

Telefon może wyświetlać instrukcje na wyświetlaczu samochodu, a jednocześnie może być używany do innych celów, na przykład do robienia zdjęć. Aplikacja Sygic ma teraz umożliwić jednoczesną pracę na telefonie i wyświetlaczu samochodu. Oznacza to szeroką integrację i nałożenie zaawansowanych funkcji Sygic na standardową nawigację.

Nowa ikona SmartCam grupuje wszystkie zaawansowane funkcje, które potrzebują aparatu do działania: wszystkie mogą być aktywne na telefonie jednocześnie przy nawigacji mapowej wyświetlonej na wyświetlaczu samochodu.

Real View Navigation to funkcja rzeczywistości rozszerzonej, która wyświetla trasę na widoku z aparatu telefonu, a Dashcam nagrywa przebieg jazdy i automatycznie zapisuje nagranie w razie zderzenia.

Funkcja rozpoznawania znaków drogowych ograniczenia prędkości to inteligentny detektor powiadamiający o przekroczeniu prędkości w czasie rzeczywistym (nie działa w Kanadzie, Portoryko i USA) i wspierający kierowcę, gdy przeoczy jakiś znak.

Ten pakiet funkcji bezpieczeństwa Sygic będzie sukcesywnie powiększany i wskazuje, w jakim kierunku zmierza dalszy rozwój nawigacji.

Sygic połączy się nawet z naszym terminarzem

Sygic GPS Navigation / fot. Sygic
Sygic GPS Navigation / fot. Sygic

Już są dostępne rozszerzone funkcje dla miłośników łączności samochodowej, które pomagają w utrzymaniu koncentracji w trakcie jazdy dzięki przekazywaniu nowych ważnych informacji z nawigacji na ekran samochodu.

Dodatkowo użytkownicy systemu iOS mogą już korzystać przez CarPlay z funkcji Dynamicznego asystenta pasa ruchu. Jeśli użytkownik doda do swojego kalendarza iCalendar wydarzenie o dokładnie określonym adresie, po połączeniu aplikacji Sygic przez CarPlay nawigacja poprowadzi go do odpowiedniej lokalizacji.

Posiadacze systemu Android mogą dodawać punkty POI na trasie w Android Auto oraz sprawdzać prędkość jazdy na wyświetlaczu samochodu.

Aplikację Sygic GPS Navigation można personalizować w jeszcze większym zakresie przez zmianę tradycyjnej niebieskiej strzałki nawigacyjnej na wybrany model samochodu. Wystarczy jej dotknąć i wybrać typ auta.

Reasumując: skupiono się na integracji z systemami (Sygic rozpozna miejsce wydarzenia w Twoim kalendarzu i poprowadzi Cię do niego), rozszerzaniu możliwości standardowego systemu multimedialnego auta oraz rozpoznawaniu przestrzeni przed nami w połączeniu z jej analizą (odczytywanie znaków drogowych i upominanie o ich treści brzmi tyleż futurystycznie, co przerażająco).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE