Garett Elegance RT: oj, coś drogo za możliwość zamiany paska na bransoletę!

Garett Elegance RT to kolejny smartband od Garetta, który w obudowie, jakiej nie powstydziłoby się droższe urządzenie, przemyca podstawowe funkcje inteligentne, które znamy z taniutkich opasek fitness.

Ale trzeba pochwalić markę za znalezienie fajnego patentu na zaistnienie tego modelu w świadomości potencjalnych klientów – na pierwszy plan wysunięto nie możliwości inteligentne, ale … łatwą zmianę paska 😉

Garett Elegance RT: zegarek dla elegantów obu płci, którzy nie przykładają wagi do funkcji smart?

Garett Elegance RT / fot. Garett

Na pierwszy rzut oka Garett Elegance RT to inteligentny zegarek, który oferuje całkiem sporo. Zgodnie z informacją prasową znajdziemy tu:

  • normę wodoszczelności IP67,
  • tryby treningowe z bieganiem, siatkówką, jogą, koszykówką, spacerem czy skakanką na czele,
  • licznik kroków, kalorii, pulsometr, pulsoksymetr i ciśnieniomierz (!),
  • śledzenie cyklu menstruacyjnego,
  • przypomnienie o nawodnieniu organizmu,
  • powiadomienia o wiadomościach SMS, połączeniach przychodzących, a także wszelkich komunikatach z aplikacji,
  • tryb kinowy i funkcję „znajdź moje urządzenie”.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie magiczny dopisek, że urządzenie obsługujemy za pomocą aplikacji Da Fit, o której szerzej pisaliśmy przy okazji recenzji Maxcom FW35 Aurum.

Nie wchodząc w głębsze rozważania Da Fit to aplikacja, która kontroluje najtańsze smartwatche rodem z Chin ze słynnym Kospetem na czele i niestety nie jest to dobra wiadomość. Pomiary wykonywane przez urządzenie to zwykle loteria, a sam program nie zachęci przyjazną obsługą.

Garett Elegance RT
Garett Elegance RT / fot. Garett

Wygląda na to, że Garett zdaje sobie sprawę z tego, że możliwości zegarka oraz aplikacja nie należą do najlepszych stron Elegance RT i stara się zwrócić uwagę potencjalnego klienta na design urządzenia oraz możliwość wymiany pasków.

Smartwatche Garett Lady Elegance RT posiadają bransolety stalowe w kolorach srebrnym, złotym i czarnym, natomiast Garett Men Elegance RT jest wyposażony w skórzany pasek w następujących kolorach: czarnym, jasnym brązowym i ciemnym brązowym.

Zegarki kosztują 589 zł i niestety jest to cena (mimo bogatego zestawu z paskami na wymianę) sporo na wyrost, zwłaszcza że elegancka koperta (wykonana ze stali) nie jest uzupełniona dobrej jakości wyświetlaczem (znajdziemy tu ekranik LCD 1.28 cala o rozdzielczości 240x240px).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE