Hama Basic: mały, tani i mocny oczyszczacz powietrza w sam raz na polskie warunki!

Hama Basic to najnowszy, kompaktowy i niedrogi oczyszczacz powietrza od niemieckiej marki. Wygląda jak „szyty” na miarę typowego polskiego mieszkania – nie zajmie dużo miejsca, nie kosztuje kroci, a jego możliwości nawet według rygorystycznych norm wystarczą na co najmniej 17 m2.

Będzie hit?

Hama Basic ma być wybawieniem dla oszczędnych alergików

Hama Basic / fot. Hama

Do oferty Hamy dołączył kolejny oczyszczacz powietrza, który wiosną i latem będzie prawdziwym wybawieniem dla alergików. W cenie poniżej 350 zł dostaniemy sprzęt z filtrami: wstępnym, EPA E11 i z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora

Hama Basic z multifiltrem radzi sobie wirusami, kurzem, pyłkami, roztoczami, bakteriami, dymem tytoniowym czy sierścią zwierząt. Urządzenie zostało zamknięte w szaro-metalicznej podłużnej obudowie, pokrytej połyskującym lakierem: ma 20 cm głębokości, 33 cm szerokości i 60 cm wysokości, przy zaledwie 5,8 kg wagi.

Ze względu na swój na rozmiar i specyfikację techniczną (nominalna moc 55 W) Hama rozprawia się z oczyszczaniem powietrza:

  • według normy NRCC-54013-2011 w pomieszczeniu o wielkości do 52 mkw.,
  • zgodnie z normą ANSI/AHAM AC-1 2015 do 17 mkw.

Jak działa filtrowanie Hama Basic?

Cechuje się silnym poczwórnym systemem filtracji. Sprzęt wywiązuje się ze swojego zadania poprzez wielokrotne filtrowanie filtrem wstępnym, EPA E11 oraz filtrem z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora.

Filtr wstępny służy do usuwania z powietrza kurzu i sierści, filtr EPA stosuje się do usuwania wirusów, bakterii, drobnego pyłu i pyłków, a rolą filtra z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora jest pozbywanie się zapachów i gazów odlotowych, np. formaldehydu.

Zwiększona moc to wynik jonowego oczyszczania. Najdrobniejsze cząsteczki łączą się w duże grupy, które mogą być łatwiej filtrowane. Nie można zapomnieć o jego funkcji anionowej. Ten produkt generuje jony ujemne (aniony) i niewielkie ilości ozonu. Aniony wiążą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami brudu, pozbywając się ich.

To świetna wiadomość dla alergików i osób narażonych na emisje gazów, bo oczyszczacz jest w stanie usunąć z powietrza w pokoju 99,2 proc. wszystkich wirusów, pyłków i innych alergenów, takich jak sierść zwierząt, kurz domowy i zanieczyszczenia o wielkości do 0,3 µm.

Hama Basic może się pochwalić wydajnością oczyszczania o wartości 250 m³/h w pomieszczeniach o powierzchni do 65 mkw. Specjalny czujnik analizuje stan zanieczyszczenia powietrza w domu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek – możemy go też regulować samodzielnie.

Hama Basic to sterowanie na medal!

Na pewno na pochwałę zasługuje obsługa:

  • za pomocą aplikacji Hama Smart Home
  • poprzez asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant,
  • pilotem zdalnego sterowania.

Co więcej, kontroler tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem, co zapewnia możliwość łączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem.

Kolejnym atutem prezentowanego oczyszczacza jest jego cicha praca. Głośność wynosi 50 dB w trybie standardowym i 40 dB w trybie snu, co zagwarantuje niezakłócony i przyjemny sen. W tym drugim wyświetlacz zostanie wyłączony, aby żadne źródło światła nie zakłócało odpoczynku.

Sterować urządzeniem możemy też dotykowo na ekranie LED. Wyświetlacz pokazuje m.in.:

  • wybrany tryb działania,
  • temperaturę w stopniach Celsjusza,
  • aktualny stan czystości powietrza,
  • potrzebę wymiany filtra (żywotność od 6 do 12 miesięcy).

Nie mogło tu też zabraknąć funkcji timera z możliwością zaprogramowania działania od 1 do 12 godzin.

Sugerowana cena detaliczna oczyszczacza Hama Basic wynosi 349 zł.  Za ok. 84,90 zł można dokupić osobny filtr (znajduje się on od razu w komplecie przy kupnie oczyszczacza).

Szukasz niedrogich i eleganckich słuchawek TWS? Sprawdź test Hama Spirit Pure!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE