Triangle Borea Active BT: tak kolumny aktywne wchodzą do pierwszej ligi?

Triangle Borea Active BT wkroczyły na rynek cichutkim krokiem i jest spora szansa, że te kolumny zawrócą w głowie fanom dźwięku o audiofilskiej proweniencji.

W tym momencie sam się zaśmiałem, bo jeszcze do niedawna transfer muzyki po Bluetooth z automatu odciąłby bardziej wymagających (i posiadających zasobne portfele) słuchaczy, a dziś bezprzewodowe urządzenia coraz częściej wchodzą do wyższej ligi!

Ciekawe, czy mamy niższe wymagania, czy jednak łączność jest coraz lepsza? Bo w przypadku Triangle Borea Active BT mamy do czynienia z małym zgrzytem w postaci braku połączenia po Wi-Fi, co w tym przedziale cenowym negatywnie zaskakuje.

No, ale po kolei!

Triangle Borea Active BT: dwie wersje kolumny, wejście gramofonowe i Bluetooth

Triangle Borea Active BT / fot. mat. promocyjne

Aktywne kolumny podstawkowe Triangle Borea Active BT dostarczają dźwięk w wysokiej (ale nie najwyższej, bo brakuje to LDAC czy LHDC!) rozdzielczości poprzez odtwarzanie strumieniowe lub złącza analogowe RCA. Wyposażone są w wejście PHONO, co docenią miłośnicy czarnych płyt oraz wyjście subwooferowe dla osób, którym zależy na potężnym, głębokim basie (przyda się w czasie seansów filmowych).

Model oferowany jest w dwóch wersjach mocy i gabarytów: BR02 BT i BR03 BT oraz w pięciu wersjach kolorystycznych.

Transmisja bezprzewodowa umożliwia swobodne przesyłanie muzyki z dowolnego urządzenia Bluetooth. Dzięki obsłudze kodeków aptX HD i  aptX Low Latency, które zapewniają przesyłanie sygnału dźwiękowego o częstotliwość próbkowania maksymalnie 48kH/24-bit.

Triangle Borea Active BT posiadają wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, obsługujący wkładki MM. Dzięki temu możemy podłączyć gramofon bezpośrednio do kolumn i cieszyć się analogowym brzmieniem podczas odtwarzania płyt w prędkościach 33 obr. lub 45 obr./min.

Urządzenie wyposażone jest również w wejście optyczne i koaksjalne oraz wyjście subwooferowe, umożliwiają stworzenie własnego zestawu kina domowego.

Triangle Borea Active BT wykorzystuje komponenty z „prawdziwych” kolumn

Triangle Borea Active BT / fot. mat. promocyjne

Dwa słowa o budowie kolumn: obudowę wykonano z HDF i wyposażono w autorski system DVAS (Driver Vibration Absorption System) redukujący wibracje generowane przez głośnik średnio-niskotonowy, mający poprawić klarowność odtwarzanego dźwięku. Na system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianka EVA.

Triangle Borea Active BT czerpią również korzyści z najnowszej generacji przetworników Triangle. Głośnik wysokotonowy wyposażony jest w tekstylną kopułkę, a przetwornik średnio-niskotonowy w naturalną, czystą membranę z celulozy.

Głośniki wysokotonowe ma membranę jedwabną z systemem EFS, korektorem fazy i jest napędzany wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym, natomiast średnioniskotonowe – wyprofilowany stożek z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połączenia gumy i pianki.

Kolumny napędza nowy wzmacniacz pracujący w klasie D, dostarczając 50W na kanał w modelu BR02 BT i 60W na kanał w modelu BR03 BT.

Za słabszą wersję zapłacimy 2645 zł, mocniejszą – 2995 zł.

Szukasz kolumn aktywnych innej marki? Sprawdź JBL 4305P i zgadnij, które są droższe 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE