Navitel R33: mały i tani wideorejestrator bez ekranu, ale z Wi-Fi!

Navitel R33 to najnowsza propozycja znanej marki, specjalizującej się w budżetowych produktach, która wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i obsługą przez dedykowaną aplikację.

Znak czasów: coraz więcej kamerek samochodowych odchodzi od ekranów i to chyba dobry kierunek (sprawdź wcześniejszy model z 2K NAVITEL R66 2K)! Na małym wyświetlaczu o przeciętnej rozdzielczości i tak niewiele zobaczymy, a często niepotrzebnie odwraca ona uwagę kierującego od tego, co dzieje się na jezdni.

Navitel R33 to zgrabny maluch z przeciętnymi (ale dla wielu wystarczającymi) możliwościami

Navitel R33 / fot. Navitel

Navitel R33 to drugi w ofercie producenta model rejestratora jazdy bez wbudowanego ekranu, zarządzany  z poziomu aplikacji mobilnej Navitel DVR Center.

Został on wyposażony w sensor optyczny GC2053 z technologią Night Vision, dla zapewnienia szczegółowych nagrań również w warunkach słabego oświetlenia. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 1920×1080 Full HD, w 30 klatkach na sekundę i zapisywane na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB.

Kąt widzenia obiektywu 124° oraz szklana optyka zapewniają nagrywanie wysokiej jakości materiałów wideo, z uwzględnieniem tego, co dzieje się na drodze, sąsiednich pasach ruchu oraz poboczu. Uchwyt kamery ma opcję rotacji pionowej w granicach 95°, umożliwiając dostosowanie nachylenia obiektywu do potrzeb własnego auta.

Navitel R33 / fot. Navitel

W urządzeniu zastosowano procesor MSTAR SSC333, a jest ono zarządzane za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon Navitel DVR Center. Wystarczy pobrać ją na swój telefon i połączyć się z wideorejestratorem poprzez Wi-Fi, aby móc zmieniać ustawienia kamery, oglądać filmy w czasie rzeczywistym oraz je udostępniać.

Urządzenie włącza się automatycznie po uruchomieniu zapłonu i rozpoczyna rejestrowanie wideo (Auto-Start). W przypadku wykrycia zderzenia lub innego wstrząsu aktywowany jest czujnik przeciążeń (G-Sensor), który odpowiada za nagranie filmu, a także zapisanie go na karcie pamięci i zabezpieczenie przed usunięciem.

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się:

  • ładowarka samochodowa 12/24 V,
  • uchwyt samochodowy,
  • czytnik kart pamięci,
  • ściereczka z mikrofibry,
  • instrukcja obsługi,
  • karta gwarancyjna,
  • licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 krajów.
Navitel R33 / fot. Navitel

Model R33 umożliwia również rejestrację obrazu po wyłączeniu zapłonu, w celu ochrony auta na parkingu. Dla poprawnego działania trybu parkingowego wymagane jest podłączenie kamery do stałego źródła zasilania poprzez Navitel Smart Box Max – adapter samochodowy, który kupimy już za około 60 zł.

Skoro jesteśmy przy cenach, to za Navitel R33 zapłacimy 199 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE