Elektryczne szczoteczki do zębów Nandme: magiczna bateria i nauka właściwych nawyków!

Elektryczne szczoteczki do zębów niemal zastąpiły te tradycyjne: cenimy je za szybkość, dokładność, lepsze czyszczenie, zdolność do usuwania przebarwień i komfort użytkowania – my przesuwamy szczoteczkę, a całą reszta „robi się sama”.

Najlepsze jest to, że wcale nie musimy wydawać kroci, żeby cieszyć się dobrej jakości urządzeniem, które nie będzie odstawać od topowych propozycji Philipsa, Brauna czy Oral-B! Dobrym przykładem może być choćby marka Nandme, która proponuje obecnie trzy modele szczoteczek sonicznych i trzeba powiedzieć wprost, że wie, jak zainteresować potencjalnego klienta!

Jakie są najważniejsze funkcje elektrycznej szczoteczki do zębów?

Szczoteczki Nandme / fot, Nandme

Zaczynasz rozglądać się za elektryczną szczoteczką do zębów i początkowo może zdziwić Cię ilość parametrów i technologii, którymi epatują producenci. Przyglądamy się tym, które są najistotniejsze!

Funkcja 1: Potęga wibracji, czyli zdolność do czyszczenia

Elektryczne szczoteczki do zębów charakteryzują się stałą częstotliwością wibracji, mogącą sięgać ponad dziesięciu tysięcy razy na minutę, dzięki czemu potrafią one dokładnie usuwać resztki jedzenia nawet ze szczelin między zębami.

Warto podkreślić, że zwłaszcza szczoteczki soniczne potrafią wzbudzić ruch wody, która pod dużym ciśnieniem oczyszcza trudno dostępne przestrzenie w jamie ustnej.

To jedna z mniej oczywistych przewag wersji elektrycznych nad szczoteczkami manualnymi, które ze względu na budowę mają trudności z dotarciem do krańców szczęki, gdzie zwyczajnie brakuje już miejsca na wykonanie ruchu.

Elektryczne szczoteczki do zębów oferowane na rynku można podzielić na dwa rodzaje w zależności od tego, jak wibrują: obrotowe i bądź soniczne. W stosunku do pierwszego rodzaju pojawiają się zastrzeżenia niektórych specjalistów, twierdzących, że silny ruch obrotowy zachodzący na dziąsła jest szkodliwy.

Soniczne szczoteczki do zębów mają je czyścić bardziej delikatnie i dokładnie, jednak czas mycia może być do 20% dłuższy, niż w przypadku urządzeń z obrotową końcówką.

Nandme, inteligentna elektryczna szczoteczka do zębów, została wyposażona w ulepszony silnik soniczny maglev 4.0, dzięki któremu częstotliwość wibracji może wynosić do 41 000 ruchów na minutę. Wibracja o wysokiej częstotliwości może skutecznie oczyścić jamę ustną oraz szczeliny między zębami.

Funkcja 2: Czujnik nacisku

Szczoteczki Nandme / fot, Nandme

Większość ludzi błędnie zakłada, że używając więcej siły i mocniej dociskając szczoteczkę do powierzchni zębów, czyszczą je dokładniej.

W rzeczywistości nadmierny nacisk jest niekorzystny i w skrajnych przypadkach może powodować nawet cofanie się dziąseł! Dla zapobiegania podobnym uszkodzeniom stworzono modele soniczne, które mogą wspomóc nas inteligentnie w dobraniu odpowiedniej siły docisku.

Nandme NX8000 został wyposażony w inteligentny czujnik ciśnienia, dzięki któremu potrafi samodzielnie zmniejszać częstotliwość drgań i wysyłać sygnał ostrzegawczy, gdy na końcówkę szczoteczki do zębów wywierany jest nacisk większy niż 200 g.

Co ciekawe, w ciągu pierwszych 14 myć Nandme nauczy się, w jaki sposób korzystamy z urządzenia i połączy zdrowe zasady z naszymi nawykami.

Funkcja 3: Długa żywotność baterii

Szczoteczki Nandme / fot, Nandme

Problemem wielu elektrycznych szczoteczek do zębów może być niezadowalająca żywotność baterii. Dotyczy to zwłaszcza modeli rotacyjnych, gdzie po kilkukrotnym użyciu możemy być zmuszeni do ich ładowania – a częste uzupełnianie energii sprawia, że bateria szybciej straci swoją pojemność.

Szczoteczki Nandme mogą pochwalić się baterią litową o pojemności aż 2600 mAh! Ta pojemność baterii może skutkować czasem pracy nawet do 365 dni.

Jeśli słowa producenta są miarodajne, to czeka nas prawdziwa rewolucja na rynku szczoteczek sonicznych.

Funkcja 4: Inteligentny czas szczotkowania

Optymalny sposób mycia zębów to trzy razy dziennie i dwie minuty jednorazowo. Nandme kontroluje czas mycia zębów i chroni przed ścieraniem szkliwa z powodu zbyt intensywnego i długiego szczotkowania oraz motywuje do mycia nie krótszego niż wspomniane 2 minuty.

Funkcja 5: Przypomnienie co 30 s

Dentyści sugerują, że pacjenci zwykle zaniedbują wewnętrzną stronę zębów podczas szczotkowania. Przy prawidłowym sposobie mycia zębów powinniśmy zacząć od lewego dołu na zewnętrznej powierzchni łuku zębowego, a następnie przejść do prawego górnego, na samym końcu skupiając się na wewnętrznych częściach.

Nandme przypomina o zmianie obszaru co 30 sekund, kontrolując mycie wszystkich stref i równomiernie rozkładając czas na każdą z nich. W rezultacie zęby zostaną dokładnie oczyszczone, a my automatycznie uczymy się dobrych nawyków przy szczotkowaniu.

Nandme to dobrze wycenione i przemyślane szczoteczki soniczne

Szczoteczki Nandme / fot, Nandme

Pięć powyższych funkcji to aspekty, na których powinniśmy skupić się przy zakupie elektrycznej szczoteczki do zębów. To oczywiście nie wszystko, bo powinny one mieć inne funkcje, takie jak:

  • automatyczne przypominanie o konieczności wymiany główki szczoteczki,
  • możliwość wyboru różnych trybów czyszczenia,
  • gromadzenie danych o częstotliwością i jakości szczotkowania.

Wszystkie te funkcje posiadają szczoteczki do zębów Nandme, marki, która w swoich urządzeniach do pielęgnacji jamy ustnej łączy potężne silniki, wydajną baterię i cichą pracę (do 45 db)!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE