Neckband jak indyjski ogier: oto słuchawki Bluetooth grające do 100h!

Słuchawki Bluetooth dość szybko odeszły od „bezprzewodowych przewodów” i dziś mało kto szukałby modeli określanych jako neckband. Mało kto – chyba, że udałoby się upchnąć w tych słuchawkach coś, co pozwoli przełknąć stylistykę retro!

Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku urządzenia o egzotycznej nazwie Just Corseca Stallion, które czasem pracy może śmiało konkurować z wybitnym pod tym względem Apollo Q10 (Tronsmart Apollo Q10 recenzja)!

Jeśli dziś słuchawki typu neckband mają sens, to tylko takie!

Just Corseca Stallion / fot. Just Corseca

Choć dziś coraz mniej osób korzysta ze słuchawek dokanałowych z pałąkiem na szyję, to muszę przyznać, że sam przez jakiś czas używałem kilku takich urządzeń, które w początkach technologii True Wireless były po prostu nieocenione!

W przeciwieństwie do prawdziwie bezprzewodowych „pąków” modele typu neckband nie miały problemów z łącznością i nie było tu mowy o problemach w rodzaju jedna słuchawka nie działa – tu po prostu kłopot został sprytnie wyeliminowany za pomocą tradycyjnego przewodu i słuchawki nie musiały łączyć się między sobą.

Obecnie, kiedy nawet budżetowe TWSy dobrze radzą sobie z transmisją sygnału pomiędzy prawą i lewą słuchawką, modele z pałąkiem przeszły w zasadzie do lamusa – choć w postaci Just Corseca Stallion można obwieścić ich triumfalny powrót, ale tylko dla użytkowników, którzy na pierwszym planie stawiają długi czas pracy urządzenia bez konieczności uzupełniania energii.

Just Corseca Stallion / fot. Just Corseca

Oferowane na indyjskim rynku Stalliony kuszą przede wszystkim potężną baterią o pojemności 800mAh, która przekłada się nawet na 100 h odtwarzania muzyki! Nie zabrakło tu także szybkiego ładowania poprzez złącze USB-C (10 minut ładowania ma zapewnić do 10 h pracy, a zupełnie wyczerpany akumulator naładujemy w 1,5 h). Sportowy charakter tego modelu podkreśla odporność na wodę na poziomie IPX8.

Nad jakością i zasięgiem sygnału czuwa Bluetooth w wersji 5.0, pasmo przenoszenia przetworników to standardowe 20Hz-20kHz, czułość wynosi niezłe 105±3dB. Niestety, nie znajdziemy żadnych informacji na temat zastosowanych kodeków.

Jeśli Just Corseca brzmi w połowie tak dobrze, jak mocne wrażenie wywiera czasem pracy, to chyba można pozazdrościć, że oficjalnie te słuchawki nie są oferowane na naszym rynku – zwłaszcza, że ich cena wynosi około 45$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE