Ecovacs Winbot W1 Pro: w końcu sensowny robot myjący okna do 2000 zł!?

Ecovacs Winbot W1 Pro to najnowsza propozycja ze stajni znanej marki, specjalizującej się w automatycznych robotach do czyszczenia.

Muszę przyznać, że sam byłem ciekaw, jak szybko urządzenia tego typu staną się bardziej dopracowane i zwyczajnie tańsze – i wygląda na to, że W1 Pro to pierwszy rozsądnie wyceniony robot myjący okna, którego chciałbym przetestować!

Ecovacs Winbot W1 Pro oferuje krzyżowy system spryskiwania i potrafi … mówić!

Ecovacs Winbot W1 / fot. mat. promocyjne

Najnowsze urządzenie Ecovacs wyróżnia się krzyżowym systemem automatycznego spryskiwania, dzięki czemu łatwo i szybko pozbywa się wszelkich zabrudzeń oraz plam na szybach.

Ten inteligentny robot do mycia okien jest w stanie stworzyć skuteczną ścieżkę czyszczenia z maksymalnym pokryciem okna, nawet w przypadku małych okien – to zasługa systemu WIN-SLAM 3.0. Co ciekawe, W1 potrafi mową sygnalizować nam swoje położenie!

Nie ma obaw o stabilność działania urządzenia nawet w trakcie przerw w dostawie prądu, gdyż dysponuje on wbudowaną litową baterią, dzięki czemu nie odpadnie od szyby. Jeśli w skrajnej sytuacji robot odłączy się od szklanej powierzchni, przed upadkiem na podłogę zabezpieczają go przyssawka i lina z elastycznej oraz trwałej gumy.

Technologia Cross Auto-Spray i funkcje inteligentne

Cross Auto-Spray to wydajny system natryskowy z szerokim kątem zraszania i zbiornikiem wody. Krzyżowy system spryskiwania dociera do wszystkich zakamarków i gwarantuje doskonałe czyszczenie na mokro. Robot zapamiętuje swoją pozycję, dzięki czemu potrafi sam kontynuować pracę tam, gdzie została przerwana.

Unowocześniono planowanie trasy Win-Slam 3.0. W1 Pro samoczynnie czyści szyby ruchem posuwisto-zwrotnym, zapewniając kompletny i dokładny proces mycia w trzech adaptacyjnych trybach:

 • szybkim,
 • głębokim,
 • czyszczenia punktowego.

Robot inteligentnie tworzy systematyczną ścieżkę czyszczenia, dzięki czemu możemy cieszyć się czystymi oknami.

Ecovacs Winbot W1 Pro: te powierzchnie mu niestraszne!

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkownika, producent zaopatrzył robota w  zoptymalizowaną moc ssania 2800 Pa (choć w porównaniu z tradycyjnym robotem Dreame W10, mogącym pochwalić się mocą aż 4000 Pa, wydaje się to niedużo, to wystarcza z zapasem do utrzymania urządzenia) i innowacyjny system jazdy antypoślizgowej.

Jedno i drugie rozwiązanie zapewnia płynne ruchy, a także prawidłowe czyszczenie przy zachowaniu pewnego chwytu w trakcie pracy na śliskiej powierzchni lub w przypadku ewentualnych przerw w dostawie prądu.

Z innych funkcjonalności warto wymienić:

 • technologię wykrywania krawędzi,
 • możliwość reagowania na ostrzeżenia głosowe użytkownika,
 • sterowanie specjalistyczną autorską aplikacją Ecovacs,
 • system stabilnego wspinania się po każdego rodzaju płaskim szkle o grubości powyżej 3 mm.

Robot oferowany jest razem z zasilaczem, kubkiem pomiarowym, dwoma ściereczkami czyszczącymi z mikrofibry, linką z karabińczykiem, roztworem czyszczącym Winbot (230 ml) i instrukcją obsługi.

Miłym dodatkiem jest też dodawana w zestawie stylowa, szara walizka do przenoszenia urządzenia.

Ecovacs Winbot W1 Pro: specyfikacja

 • Poziom hałasu: ok. 70 dB
 • Czas ładowania akumulatora: ok. 2 godz.
 • Pojemność litowej baterii: 650mAh
 • Maksymalny obszar roboczy (pełny zbiornik): 20 mkw.
 • Tryby czyszczenia: szybki, dogłębny, czyszczenie punktowe
 • Minimalny rozmiar okna: punktowy 30 x 40 cm
 • Waga robota: 1,7 kg
 • Wymiary: 270 x 270 x 78 mm

Najnowszy robot Ecovacs Winbot W1 Pro jest dostępny w sprzedaży od 12 maja. Jego sugerowaną cenę detaliczną ustalono na poziomie 1999 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE