AOC CU34P2C: kiedy podpinasz lapka do monitora, a ten przy okazji ładuje jego baterię!

AOC potrafi zaskakiwać – jakiś czas temu mogliśmy sprawdzić, jak wygląda wizja marki na przenośny (!) monitor z etui Smart Cover (tu znajdziesz więcej ciekawostek o AOC I1601P), a teraz pojawił się bardziej tradycyjny model w postaci AOC CU34P2C!

AOC CU34P2C: ultrapanorama i odświeżanie 100Hz

AOC CU34P2C / fot. AOC

CU34P2A wyświetla obraz w formacie 21:9 o rozdzielczości 3440 x 1440 px. Ultrapanoramiczna proporcja ekranu pozwala na:

  • wyświetlenie większego wycinka arkusza kalkulacyjnego,
  • większej ilości stron dokumentu równocześnie,
  • dłuższej linii czasowej przy obróbce materiału wideo,
  • zobaczenie większego obszaru mapy w grach.

Monitor oparto na panelu typu VA o zakrzywieniu 1500R. Zastosowanie takiej matrycy przekłada się na głęboką czerń, kontrastowy obraz, dobre odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia.

Użytkownicy planujący korzystać z CU34P2C do gier docenią odświeżanie ekranu na poziomie 100 Hz oraz wsparcie dla technologii Adaptive Sync. Wysokie odświeżanie oraz możliwość synchronizacji obrazu przekładają się na płynny obraz w najbardziej dynamicznych grach.

AOC CU34P2C posiada USB-C i przełącznik KVM

AOC CU34P2C / fot. AOC

CU34P2C jest rozwinięciem modelu CU34P2A. Nowsza wersja została wzbogacona w złącze USB-C. Znacząco zwiększa ono możliwości monitora, szczególnie w przypadku podłączenia przez nie laptopa.

Port USB-C przyjmuje sygnał obrazu (poprzez protokół DisplayPort Alt Mode) i przesyła dane z czteroportowego koncentratora USB wbudowanego w wyświetlacz. Warto podkreślić, że podłączone urządzenie jest ładowane dzięki wsparciu dla technologii Power Delivery 65 W.

Dodatkowo monitor wyposażono w przełącznik KVM. Jest to rozwiązanie zwiększające wygodę w przypadku chęci podłączenia dwóch komputerów do jednego monitora. Najpopularniejszy scenariusz dla tej funkcjonalności to komputer stacjonarny podpięty na stałe do wyświetlacza oraz okazyjnie podłączany komputer przenośny. Przełącznik pozwala w takim przypadku na korzystanie z jednej myszy i klawiatury do obsługi obu urządzeń.

Sugerowana cena AOC CU34P2A to 2 869 zł – monitor wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE