Hama Spirit Pure: budżetowe słuchawki TWS dla fanów elegancji!

Hama Spirit Pure to ciekawy przykład na to, że niekoniecznie topowe funkcje przy odpowiednio topowej cenie są skuteczną receptą na wyróżnienie się z tłumu konkurentów, ale najbardziej liczy się ciągle staroświecki koncept.

A ciekawych pomysłów w przypadku Spirit Pure nie brakuje (przypomnę tylko, że po Hama TWS Spirit Pocket to kolejny model, gdzie na pierwszy plan wysunięto projekt), i wygląda na to, że Hama postanowiła przekonać tych klientów, którzy nie chcą wydawać kroci, a mają ochotę na wysmakowane wizualnie i eleganckie słuchawki Bluetooth!

Hama Spirit Pure: kto powiedział, że ładne słuchawki muszą być drogie?

Hama Spirit Pure
Hama Spirit Pure / fot. Hama

Hama Spirit Pure to najnowsza propozycja niemieckiej marki, która wyróżnia się nie tylko nietypowy designem, ale i niską masą – razem z dodawanym do zestawu etui ładującym całość waży jedynie 44 g.

Co ciekawe, udało się zachować lekkość konstrukcji pomimo zastosowania metalowego elementu ozdobnego, którym pokryto panel dotykowy – wygląda to naprawdę dobrze i sprawia wrażenie, jakby słuchawki były droższe, niż w rzeczywistości są 😉

Nie zapomniano o prostocie obsługi – otworzenie klapki etui ładującego aktywuje obie słuchawki, które automatycznie łączą się ze sobą oraz urządzeniem docelowym poprzez Bluetooth 5.0.

Etui umożliwia naładowanie słuchawek czterokrotnie, a „pąki” zapewniają na jednym ładowania do 5 h ciągłej pracy – to solidny wynik, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę niską wagę urządzenia. Sam czas ładowania od zera do 100% wynosi dwie godziny (złącze USB typu C).

Hama Spirit Pure
Hama Spirit Pure / fot. Hama

Spirit Pure oczywiście pozwala na prowadzenie rozmów głosowych – dzięki dotykowym przyciskom możemy odbierać połączenia telefoniczne i ponownie wybierać ostatnie wykonane, przełączać się między utworami, pauzować oraz wznawiać utwory. Producent przewidział obsługę asystentów Siri i Google, można więc sterować sprzętem poprzez polecenia głosowe.

Kształt i konstrukcja słuchawek pozwoliły uzyskać efekt pasywnej redukcji hałasów otoczenia. Słuchawki mogą się też pochwalić zgodnością z normą IPX5, co w praktyce oznacza, że są odporne na zachlapania, lekki deszcz, pot, pył oraz zabrudzenia.

W komplecie dostajemy silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L) oraz przewód ładujący.

Hama Spirit Pure wyceniono na 169 zł – niebawem pojawią się na stronie producenta.

Hama Spirit Pure: specyfikacja

 • Zasięg emisji sygnału: 10 m
 • Zakres częstotliwości mikrofonu: 100 Hz – 5kHz
 • Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz -20 kHz
 • Zakres fal: 2402-2480 MHz
 • Czułość mikrofonu: -44 dB +/- 3 dB
 • Dynamika: 101 dB +/- 3 dB
 • Obsługiwane profile Bluetooth: A2DPV1, AVRCP 3, HFP V1, SPP V6
 • Wersja Bluetooth 5.0
 • Pojemność baterii: 45 mAh słuchawka / 480 mAh etui ładujące
 • Obsługa asystentów głosowych
 • Sterowanie dotykowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE