Pioneer HDJ-CX: niedrogie słuchawki PRZEWODOWE dla DJów!

Pioneer HDJ-CX to nowe słuchawki nauszne od lubianej marki, które wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Mamy tu fajną retro stylistykę (ostatnio modę na lata dziewięćdziesiąte podkreślał też zaskakująco dobry Fresh 'n Rebel Cult), ultralekką konstrukcję, odporność na upadki na poziomie wymagań amerykańskiej armii i nieco podobieństwa do cenionych Sennheiserów HD25!

Pioneer HDJ-CX: trochę retro, trochę Senki, ale całość to miodne połączenie!

Pioneer HDJ-CX
Pioneer HDJ-CX / fot. Pioneer

Producenta Pioneer HDJ-CX raczej nikomu nie trzeba przedstawiać: choć dziś marka nieco przycichła w dziedzinie konsumenckich słuchawek bezprzewodowych, to w niszy dla profesjonalistów radzi sobie wciąż całkiem nieźle!

Właśnie z tej dziedziny pochodzi najnowszy model, który teoretycznie dedykowany jest zawodowym DJ-om, natomiast w praktyce ma duże szanse na zawojowanie portfeli tych osób, które ciągle optują za przewodowymi słuchawkami.

Ten model stanowi wspaniałe połączenie niewielkiej masy własnej (mniej niż 140 g bez przewodu!) i specjalnej konstrukcji, która ma sprawić, że nawet kilkugodzinne użytkowanie nie będzie powodowało dyskomfortu.

Co więcej, niech nie zwiedzie Was niepozorna konstrukcja urządzenia – mino delikatnie wyglądających elementów nośnych, HDJ-CX spełniają wymagania amerykańskiej normy militarnej MIL-STD-810H Shock. Słuchawki nie są składane, jednak muszle obracają się na boki, co pozwala używać sprzętu do pracy przy jednym uchu bądź swobodnie przewiesić na szyi.

Jeśli obawiacie się relatywnie niewielkiej średnicy przetwornika (35 mm zamiast standardowych w podobnych urządzeniach 40 mm) to mam dla Was dobrą wiadomość: głośniczek zbudowano z kompozytu PEEK-PU-PEEK (wielowarstwowa folia polimerowa) i ma on szersze pole manewru dzięki komorze akustycznej z bass-reflexem. Taka budowa ma zapewniać robiące wrażenie pasmo przenoszenia na poziomie 5 Hz – 30 kHz.

Na uwagę zasługuje też niska impedancja 32 Ω i wysoka czułość 103 dB/mW. Słuchawki wyceniono na około 140 euro – więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.

Pioneer HDJ-CX: specyfikacja

  • Typ: zamknięte, dynamiczne
  • Przetwornik dynamiczny 35 mm
  • Złącze: stereo 3,5 mm
  • Kabel spiralny montowany z boku 1,2 m (po rozciągnięciu 3m) oraz kabel prosty 1,6 m
  • Adapter wtyczki stereo 6,3 mm (z gwintem) i zapasowe wkładki nauszne w zestawie
  • Waga (bez kabla): 136 g
  • Maksymalna moc wejściowa: 2000 mW
  • Czułość: 103 dB
  • Zakres częstotliwości: 5 – 30000 Hz
  • Impedancja: 32 Ω

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE