Koniec kompromisów: Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC to soundbar, satelitki i DWA subwoofery!

Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC to soundbar, który ma być odpowiedzią legendarnej marki na potrzeby wymagających klientów. Rzućmy okiem, jak Japończycy chcą przebić się przez konkurencję i na co postawili, ulepszając pierwszą wersję tego urządzenia?

Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC: jak wygląda przepis na zdobycie najlepszych ocen na Amazon?

Sporo osób, które chcą spróbować nowego systemu audio do TV, a wcześniej korzystały z klasycznego sytemu z fizycznymi głośnikami, są zawiedzione po zakupie soundbara – nawet w zestawie z subwooferem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo taki zestaw z listwą grającą musi być z wyższej półki cenowej, żeby dać wrażenie prawdziwie przestrzennego brzmienia.

Choć nie brakuje tu chlubnych wyjątków, będących synonimami bogatego dźwięku z niewielkich głośniczków (choćby zestawy z rodziny Philips Fidelio czy wysokie modele Yamahy), to istnieją marki mówiące wprost: chcecie mieć poczucie kina w domu? To szykujcie sporo miejsca w pomieszczeniu, bo bez fizycznego rozmieszczenia źródeł dźwięku w salonie się nie obędzie!

Z takiej filozofii wychodzi najnowszy Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC, czyli zestaw łączący listwę centralną, dwa subwoofery i dodatkowe satelity do rozmieszczenia po bokach!

Żeby było zabawniej, to podobne rozwiązanie ten producent oferował już przy pierwszej generacji Shockwafe – sprawdziło się ono tak wyśmienicie, że to właśnie ten zestaw został królem Amazona w zakresie ilości pozytywnych opinii po zakupie i jednym z najczęściej polecanych systemów audio w ogóle!

Lubisz japońskie brzmienie, które nie kosztuje kroci? Sprawdź test Panasonic RZ-B210W!

Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC: Spatial Surround Elevation (SSE) MAX, Atmos, Vision i aptX!

Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC / fot. Nakamichi
Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC / fot. Nakamichi

Jak widzicie, Japończycy postanowili w nowej odsłonie zestawu iść za ciosem i unowocześnili całą konstrukcję, dodając także dziś oczywisty standard eARC. Nowa wersja to:

  • listwa,
  • podwójne subwoofery,
  • cztery modułowe głośniki surround.

Najlepsze jest to, że Nakamichi ucieleśnia tu także japoński styl współpracy z klientem. Nowa wersja powstała dzięki ankietom i betatestom oraz analizie ponad 5000 recenzji (!), które pozwoliły wyciągnąć producentowi wnioski w kwestii tego, co jest kluczowe dla realnego usprawnienia wyjściowego modelu.

Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC / fot. Nakamichi
Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 eARC / fot. Nakamichi

Nowy soundbar oferuje specjalnie zaprojektowane dwustożkowe przetworniki, głośniki wysokotonowe z efektami przestrzennymi z jedwabną kopułką i wzmacniacze o wysokiej mocy. Przekonstruowano także bezprzewodowe subwoofery (10 calowe przetworniki), które teraz mają mieć jeszcze mocniejsze zejście.

Obrazu całości dopełniają cztery dwudrożne, modułowe głośniki surround, wyposażone w jedwabne kopułki wysokotonowe i ulepszone dwustożkowe przetworniki.

Producent twierdzi, że Shockwafe Ultra 9.2 eARC to pierwszy na świecie soundbar z technologią Qualcomm aptX HD, umożliwiający strumieniowe przesyłanie  utworów w 24-bitowej jakości poprzez Bluetooth 5.0.

Cena urządzenia wynosi około 1900$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE