Airsign HEPA: designerski odkurzacz rodem z NY, który nie kosztuje kroci!

Airsign HEPA to jedne z przykładów na to, że klasyczne wzorce nigdy się nie zestarzeją! Oby więcej takich odkurzaczy, które łączą niezwykły projekt (w zasadzie mało kto patrząc na bryłę urządzenia powie, że to mechaniczna konstrukcja, a nie poręczna walizka), dbałość o środowisko oraz projekt, który zamiast utrudniać życie przy serwisowaniu, maksymalnie upraszcza ten proces!

Czy nie o takie urządzenia nam chodzi? Proste w obsłudze, skuteczne, ładne. Czy znajdzie się tu jakaś wada?

Niestety, to model, który w przeciwieństwie do inteligentnych robotów sprzyjających (takich jak Dreame W10) wymaga także naszego wysiłku 😉

Airsign HEPA: jak połączyć sztukę sprzątania ze sztuką minimalizmu?

Zadziwiający design przedstawionego modelu nie wziął się znikąd: otóż za urządzeniem stoi projektant przemysłowy, założyciel Guerra Office i współzałożyciel Visibility Studio, Joseph Guerra.

Miał on proste założenie: stworzyć taki odkurzacz, który będzie łatwy w naprawie, ekologiczny i funkcjonalnie ukierunkowany na to, do czego został wymyślony, nawet jeśli nie do końca wpisze się w przyzwyczajenia, jakie wyrobiły w nas tysiące poprzedników Airsign.

Airsign HEPA
Airsign HEPA / fot. Airsign

Odkurzacz wygląda niezwykle: jest dość mały, a jego regularne kształty i specyficzny uchwyt przywodzą na myśl podróżną walizkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wygodnie przeniesiemy go w każdej sytuacji (na przykład schody przestaną stanowić większą przeszkodę), a także można go łatwo przechowywać.

Efekt dziwności projektu jest potęgowany przez matowe malowanie całości i brak wyraźnych logotypów czy napisów na obudowie. Większość z użytkowników doceni duże, wyraźnie sprężynujące przyciski, które możemy obsługiwać stopą bez konieczności schylania się do nich. Urządzenie wyposażono w filtr HEPA, uszczelnione komory i silnik o mocy 1200 W.

Wspomniana na początku ekologia to zasługa dwóch czynników: wykorzystaniu plastiku, który w 20% pochodzi z recyclingu oraz konstrukcja, która pozwala na łatwe „rozebranie” odkurzacza. Ciekawostka: zarówno rączka, jak i rura teleskopowa została wykonana z aluminium.

Za Airsign HEPA na stronie producenta zapłacimy 295$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE