OPPO Enco X2: te słuchawki TWS naprawdę mogą dać czadu!

OPPO Enco X2 to druga odsłona świetnych Enco X (sprawdź nasz test Oppo Enco X), czyli słuchawek, które pokazały bez ogródek: gdzie Oppo nie może, tam Dynaudio pośle! I taka taktyka przyniosła niezwykłe rezultaty, bo nagle przeciętna marka wskoczyła do pierwszej ligi słuchawek True Wireless! Nowsza wersja zapowiada się równie smakowicie?

OPPO Enco X2: inny pomysł na brzmienie i potężne pasmo przenoszenia!

OPPO Enco X2
OPPO Enco X2 / fot. Oppo

Bardzo podobało mi się podejście, jakie Oppo zaprezentowało opracowując Enco X i za współpracę ze skandynawskim Dynaudio należą się chińskiej marce pochwały, bo dzięki niej mogliśmy kupić w rozsądnej cenie słuchawki True Wireless o potężnym brzmieniu, które zwykle można spotkać u sporo droższej konkurencji.

Zastanawiałem się, w którą stronę pójdzie druga generacja Enco X i muszę przyznać, że wybrana droga wydaje mi się zaskakująco … rozsądna. Przede wszystkim nie ma tu żadnej rewolucji w zakresie designu i ciągle mamy do czynienia z tymi kształtami, do jakich przyzwyczaił nas słynny poprzednik.

Owszem, pojawiły się wyraziste oznaczenia stron L i R na „pąkach”, ale ich kształt jest zbliżony do pierwowzoru (dość pękate i krótkie), a charakterystyczne jajkowate etui ciągle zdobi mieszanka nazw Oppo i Dynaudio.

I tu pojawia się niespodzianka, bo o ile na zewnątrz zmieniono niewiele, to już wewnątrz pojawiło się sporo nowego – choć na szczęście nie zrezygnowano z podwójnych przetworników i ciągle mamy tu do czynienia z dwudrożną konstrukcją o dużych możliwościach reprodukowania dźwięku.

OPPO Enco X2
OPPO Enco X2 / fot. Oppo

Na koncentryczną budowę z dwoma przetwornikami składa się:

 • przetwornik wysokotonowy z czterema magnesami dbający o pasmo od 20Hz do 40kHz,
 • 11 mm dynamiczny przetwornik, wyposażony w ultralekką wewnętrzną membranę, odpowiadający za bas.

OPPO Enco X2 oferuje jedną z najmocniejszych w branży redukcję hałasów otoczenia o maksymalnej wartości 45 dB. Bluetooth 5.2 i bezstratny kodek LHDC 4.0 (konkurencja w stosunku do LDAC od Sony, którą spotkamy u chińskich marek), słuchawki obsługują szybkość transmisji do 900 kb/s. Jednym słowem to Hi-Res pełną gębą (900 kb/s/, 24 bity/96 kHz)!

Warto podkreślić, że Oppo nie zapomniało o jakości rozmów – znajdziemy tu potrójne mikrofony wzbogacone o czujniki przewodnictwa kostnego. To świetna wiadomość, bo podobne rozwiązanie świetnie sprawdza się choćby w Jabrze (Jabra Elite 7 Pro opinie o słuchawkach).

Do tego bateria ma pozwolić nawet na 40 h pracy łącznie z etui (na pewno to czas na kodeki niższym niż LHDC), a 5 minut szybkiego ładowania zapewni do 2h dalszego odsłuchu.

Na koniec zostaje informacja o wycenie, która wynosi 199 euro.

OPPO Enco X2: specyfikacja

OPPO Enco X2
OPPO Enco X2 / fot. Oppo
 • Przetwornik: φ11 mm przetwornik dynamiczny + φ6 mm przetwornik z membraną planarną
 • Wersja Bluetooth: BT 5.2
 • Czułość przetwornika: 118dB @1kHz
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 40kHz
 • Kodek audio: LHDC / AAC / SBC
 • Tryby kontroli hałasu: Inteligentna redukcja szumów / Maksymalna redukcja szumów / Umiarkowana redukcja szumów / Łagodna redukcja szumów / Przezroczystość / Wzmocnienie wokalu / Redukcja szumów wyłączona
 • Potrójny mikrofon z kostną redukcją szumów wywołania AI Voiceprint
 • Czułość mikrofonu: -38 dBV/Pa
 • Pojemność baterii: 57 mAh (słuchawki) / 566 mAh (etui ładujące)
 • Obsługiwane ładowanie bezprzewodowe Qi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE