Casio DW-6900 Paradise Youth Club: kiedy 1995 rok to już stylistyka retro!

Casio DW-6900 Paradise Youth Club to najnowsza, limitowana propozycja na odświeżenie popularnego modelu. Tym razem nie jest to wersja, która zagości w domach wielu fanów, bo firma wypuści jedynie 100 egzemplarzy! Szkoda?

Casio DW-6900 Paradise Youth Club: obiekt pożądania dla osób pamiętających 1995 rok?

Casio DW-6900 Paradise Youth Club
Casio DW-6900 Paradise Youth Club / fot. Casio

Japoński producent potrafi zaskoczyć fajnymi, limitowanymi modelami, z których nie każdy musi kosztować grube tysiące – dość wspomnieć o niezwykłym nawiązaniu do Kostki Rubika, czyli niedawno zaprezentowanym Casio G-Shock GAE-2100RC, wycenionym na około 1000 zł.

Tym razem firma postanowiła poeksperymentować i opracować zegarek razem z indonezyjską marką modową o dźwięcznej Paradise Youth Club, która ma duże doświadczenie w projektowaniu odzieży i gadżetów osadzonych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Choć dla części z Was ta data może brzmieć jak prehistoria, to jednak wśród fanów Casio bez trudu znajdziemy sporo takich, dla których 1995 to także wspomnienia czy marzenia, dla których model G-Shocka z tamtego okresu będzie stanowił swoisty wehikuł czasu.

Zamiast czekać na cud i wypatrywać zachowanego w idealnym stanie zegarka z tamtych lat, można spróbować upolować odświeżoną wersję lubianego DW-6900, którego korzenie to dokładnie 1995 rok!

Co potrafi Casio DW-6900 Paradise Youth Club?

Casio DW-6900 Paradise Youth Club
Casio DW-6900 Paradise Youth Club / fot. Casio

Trzeba powiedzieć wprost: choć limitowana wersja 6900 nie każdemu wpadnie w oko, to na pewno mało kto jej nie zauważy! To jeden z tych zegarków, które można kochać albo nienawidzić: tylko spójrzcie na tę zabójczą mieszankę szarości z zielenią!

Dodajmy do tego czerwony napis, utrzymany w stylistyce lat 90-tych i wskazujący na wewnętrzne źródło mocy urządzenia, żarówiasty przycisk podświetlenia i 3 niewielkie okręgi, na których pojawiają się wskaźniki, a mamy cudowne odwzorowanie barokowej estetyki, typowej dla tamtego okresu.

DW-6900 został po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku i był pierwszym zegarkiem wyposażonym w podświetlenie EL, który błyskawicznie zyskał popularność dzięki opcji wyświetlania tekstu lub grafiki, a także wyświetlaniu aktywnego „potrójnego wykresu kołowego”. Współczesna wersja posiada odporną na wstrząsy obudowę (prawdopodobnie wodoszczelność 200 m), minutnik, alarm i automatyczny kalendarz.

Ciekawym smaczkiem jest grawer na tyle urządzenia: Guide to the Paradise Highway oraz niezwykłe opakowanie zegarka, odwołujące się do … kineskopowych TV! Sprzedaż zegarka rozpocznie się 25.02 bezpośrednio na stronie producenta.

Źródło – techradar.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE