ROG Fusion II 500 to pięknie mrugnięcie RGB w stronę audiofili!

ROG Fusion II 500 to niezwykła nowość rodem z Republic of Gamers i muszę powiedzieć jedno: już dawno żadne słuchawki gamingowe nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, jak ten model! Przede wszystkim ASUS wie, jak łączyć potencjał brzmienia z górnej półki (komponentów mogą pozazdrościć muzyczne DAPy!) i wygląd, który mówi jedno: graj, słuchaj, rozmawiaj!

Swoją drogą ROG mocno się rozkręcił – dopiero współpraca ROG i IKEA, a teraz topowy model pod własną banderą!

ROG Fusion II 500: projekt inny niż wszystkie i kierunek na elegancję

ROG Fusion II 500
ROG Fusion II 500 / fot. ROG

Mam dość ambiwalentny stosunek do słuchawek gamingowych i zwykle preferuję te modele, które poza dobrym odwzorowaniem przestrzeni w grach potrafią solidnie zagrać w stereo, a do tego są dość skromne, jeśli chodzi o kwestie designu.

Nie przepadam za choinkowym RGB i kształtami słuchawek rodem z Nostromo – tym bardziej doceniam fakt, że w ROG Fusion II 500 producentowi udało się tak zgrabnie połączyć dwa światy i znajdzie tu coś dla siebie fan futurystycznego designu, jak i klasycznych linii.

Na pewno są to takie słuchawki, które powinny wyglądać dobrze na różnych osobach w różnym wieku – nawet ledy są tak wkomponowane, że sprawiają wrażenie eleganckich i dyskretnych.

Ogólnie mam wrażenie, jakby ASUS poszedł zupełnie w swoją stronę w kwestii projektu i dzięki temu powstało coś, co ma swój styl – choć gdybym miał zgadywać, kto mógłby być jakąś inspiracją, to obstawiałbym Sennheisera – no, ale takie porównanie to żadna ujma 😉

Sprytnie rozwiązano kwestię wygody, bo urządzenie oferuje … dwa rodzaje innych nausznic! Jedne to gruba warstwa tkaniny, pozwalająca na przepływ powietrza, drugie tradycyjne, cieńsze i wykonane z miękkiej skóry proteinowej.

Co ciekawe, mimo sporej objętości słuchawki są relatywnie lekkie i ważą 310 g.

ROG Fusion II 500: wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 i magia DAC od Sabre!

ROG Fusion II 500
ROG Fusion II 500 / fot. ROG

Ten model ma się czym pochwalić także w zakresie technikaliów. Znajdziemy tu m.in.:

  • wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1,
  • przetwornik wysokiej rozdzielczości ESS 9280 Quad DAC,
  • 50-milimetrowe przetworniki ASUS Essence,
  • pasmo przenoszenia rodem z Hi-Res 20 ~ 40000 Hz,
  • mikrofony AI Beamforming z redukcją szumów AI i regulacją głośności czatu w grze.

Dużą wagę przywiązano do możliwości rejestrowania głosu. Fusion II 500 nie posiada mikrofonu na wysięgniku, ale wykorzystuje sprytnie ukryte mikrofony AI Beamforming (o ich klasie świadczą m.in. certyfikaty Discord i TeamSpeak), tworzące strefę akustyczną ukierunkowaną na nasze usta, jednocześnie odfiltrowując niepotrzebne dźwięki otoczenia.

Oczywiście nie zabrakło obsługi efektów świetlnych: znajdziemy tu 16,8 miliona kombinacji kolorystycznych i sześć gotowych efektów świetlnych, sterowanych poprzez Armoury Crate. Swobodę zastosowania zapewnia solidny zestaw złącz: USB typu C, USB typu A i ukłon w stronę tradycjonalistów, czyli złącze słuchawkowe 3,5 mm!

Niestety, czekamy jeszcze na oficjalną wycenę – warto obserwować stronę producenta, bo ten model ma pojawić się w Polsce jeszcze w lutym 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE