Jabra obiecała, Jabra dała – Elite 7 Pro i Elite 7 Active mają multipoint!

Minęła już chwila od premiery słuchawek True Wireless Jabra Elite 7 Pro i Elite 7 Active, a obiecanego połączenia wielopunktowego ciągle nie było… Na szczęście okazuje się, że Jabra jak zawsze dotrzymuje słowa i możemy cieszyć się już multipointem!

Jabra Elite 7 Pro: multipoint to niby drobiazg, ale mi go brakowało!

Jabra Elite 7 Active Navy
Jabra Elite 7 Active Navy / fot. Jabra

Duńska marka już przy okazji słynnych 75t, słuchawek Bluetooth pochodzących jeszcze z ostatniej serii produktowej marki (tuż przed zmianą nazewnictwa), zaskoczyła swoich klientów i po aktualizacji oprogramowania, bez żadnych zapowiedzi, udostępniła dodatkową możliwość w postaci … ANC.

Byłą to rzadka chwila, kiedy producent postanowił rozwijać leciwy już produkt, dodając bezpłatnie nowe funkcjonalności na taką skalę i sama skorzystałam z tej możliwości. Okazało się, że ANC pojawiło się i działało zaskakująco dobrze, a tym zagraniem marka zyskała jeszcze bardziej oddane grono sympatyków.

Nieco inaczej sytuacja wyglądała przy okazji premiery topowych modeli nowej serii Elite 7, bo tutaj z jakichś względów producentowi nie udało się na start zaimplementować wszystkiego, co chciał pomieścić w nowych urządzeniach i okazało się, że musimy nieco poczekać na multipoint. Była to o tyle niecodzienna sytuacja, że to właśnie Jabra jest znana jako ta firma, która udostępnia połączenie wielopunktowe chyba najczęściej, jeśli chodzi o konsumenckie słuchawki True Wireless.

Jabra Elite 7 Pro i Active otrzymują jednak nie tylko multipoint – są też niezapowiedziane dodatki!

Jabra Elite 7 Active / fot. Jabra
Jabra Elite 7 Active / fot. Jabra

Aktualizacja, o której mówimy, jest dostępna dzięki aplikacji Jabra Sound+ i dodaje:

  • wielopunktową łączność Bluetooth (Multipoint),
  • użytkownikom systemu Android możliwość wybrania Asystenta Google jako preferowanego asystenta głosowego,
  • zawiera standardowe ulepszenia łączności oraz funkcji MyFit.

Multipoint umożliwia łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie przez Bluetooth, co ułatwia płynne przełączanie się z telefonu komórkowego na laptopa czy tablet oraz między pracą a rozrywką.

Dzięki technologii Bluetooth Multipoint użytkownicy Elite 7 Pro i Elite 7 Active mają możliwość oglądania filmów lub słuchania muzyki na jednym urządzeniu i szybkiego odbierania ważnego połączenia na innym urządzeniu, bez konieczności szukania sposobu na ponowne podłączanie słuchawek dousznych.

Jak to wygląda w praktyce? Jeśli użytkownicy są już w trakcie rozmowy telefonicznej i otrzymają nowe połączenie przychodzące, usłyszą dźwięk pukania, który ich o tym powiadomi.

Naciskając przycisk na słuchawce, możemy zakończyć aktywne połączenie i odebrać przychodzące – mamy swobodę bezproblemowego przełączania się między połączeniami, w zależności od ich priorytetu.

Dla mnie bomba – w końcu mogę używać jednych słuchawek do dwóch urządzeń jednocześnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE