Słuchawki wypierają smartwatche? AirPods Pro 2 mogą być asystentem treningowym!

AirPods Pro 2 mogą przynieść sporo nowości i choć część z nich już gdzieś wiedzieliśmy, to kilka dosłownie elektryzuje! Wygląda na to, że w końcu Apple ma szansę zaistnieć także wśród osób, które nie są przekonane do marki (tak, są jeszcze tacy!), a przyciągnąć ich mogą właśnie takie detale.

AirPods Pro 2: będzie ulepszone ANC, które zostawi konkurencję daleko w tyle?

AirPods w wersji Pro mogły już wcześniej pochwalić się implementacją aktywnej redukcji hałasów otoczenia, a w drugiej odsłonie mamy mieć do czynienia ze sporymi ulepszeniami w tym zakresie. Przede wszystkim ANC ma stać się inteligentne i to na poziomie takim, jaki obecnie jest niedostępny dla konkurentów!

Szczerze mówiąc aż trudno uwierzyć w to, co twierdzą przecieki z różnych portali, bo słuchawki mają obsługiwać opatentowaną technologię o lakonicznej nazwie Interrupt for noise-cancelling audio devices. Pod tym określeniem kryje się nic innego, jak inteligentne wychwytywanie z otoczenia „ważnych fraz”.

Obecna generacja AirPods Pro z ANC
Obecna generacja AirPods Pro z ANC / fot. Apple

Oznacza to jedno – wszystko, co słuchawki przechwycą w naszym otoczeniu, będzie poddawane jakiejś formie analizy (czy tylko na zasadzie podobieństwa brzmieniowego, czy już semantycznej?), dzięki czemu przez ANC przedrze się konkretna fraza w rodzaju „Wyłącz w końcu te słuchawki i wynieś śmieci!”

Z obecnej perspektywy wydaje się to trudne do wyobrażenia, ale do premiery tego urządzenia mamy jeszcze wiele miesięcy, więc kto wie, czym zaskoczy nas magia Jabłuszka.

Na pewno obecnie nikt nie posiada tak działającego systemu ANC – owszem, można je zautomatyzować np. na podstawie lokalizacji, jak proponuje Sony (tutaj się tłumaczyłem, dlaczego nie kupiłem Sony WF 1000 xm 3) lub w trybie transparentnym wprowadzić wzmocnienie pasma odpowiadającego za ludzką mowę (choćby JBL), ale mieszanki jaką ma przynieść Apple – jeszcze nie grali.

AirPods Pro 2: wróć do klasycznego zegarka, a na trening weź słuchawki!

Drugie novum, o którym ostatnio głośno w Internetach, to fakt, że Pro 2 mają mieć wbudowane czujniki i oprogramowanie umożliwiające analizę danych, które pozwolą nam monitorować wyniki treningów poprzez słuchawki! Nie jest to może jakaś mega rewolucja (dość przypomnieć, że już leciwe Amazfit PowerBuds i ich nowsza odsłona w postaci Amazfit PowerBuds Pro miały takie cudeńka), ale ciekawi mnie bardzo, jak wartościowe dane będzie mogło zebrać urządzenie i jakie analizy na nich przeprowadzić.

W swoim czasie miałem przyjemność korzystać z pierwszej generacji wspomnianych PowerBuds i było to dla mnie ciekawe doświadczenie – aplikacja agregująca dane miała całkiem sporo do powiedzenia o rezultatach wysiłku, a sama jakość zebranych danych była zaskakująco dokładna! Przypomnę, że mówimy o budżetowym i wiekowym sprzęcie, więc to, co może wykrzesać Apple ze swoich AirPodsów może być prawdziwą rewolucją.

Najzabawniejsze jest to, że amerykański gigant może mieć niezłe przeczucie co do potencjału słuchawek jako narzędzia do analityki treningowej – od pewnego czasu czuć zmęczenie smartwatchami i rosnącą nostalgię za prawdziwymi zegarkami.

Szukasz ciekawostek i zestawień słuchawek True Wireless? Sprawdź nasz top-10 słuchawki bezprzewodowe do biegania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE