DEEBOT T9 Aivi: niezwykły robot sprzątający, który zagoni Roombę do kąta?!

DEEBOT T9 Aivi to najwyższy model w serii robotów sprzątających ECOVACS ROBOTICS, który zaskakuje od samego początku: nie dość, że łączy odkurzanie z mopowaniem, może współpracować ze stacją opróżniającą, posiada laserowe mapowanie z czujnikiem głębi, niestraszne mu dywany, to do tego oficjalnie współpracuje z iRobotem i kupuje u niego licencję na AeroForce.

Co najciekawsze, nie jest to współpraca jednostronna a kooperacja – słynny producent Roomby również zamawia w Ecovacs technologie mopujące i odkurzające!

DEEBOT T9 Aivi dumnie pokazuje swoją moc – a to wcale nie jest tak oczywiste!

DEEBOT T9 Aivi
DEEBOT T9 Aivi / fot. mat. prasowe

Kiedy wydawało się już, że rynek wyższej klasy robotów sprzątających jest dość szczelnie opanowany przez iRobota i Xiaomi wraz z jego submarkami, pojawiła się na nim iskierka nowości, która może tu nieźle namącić! Mowa oczywiście o DEEBOT T9 Aivi, zaskakującym potężną kombinacją funkcjonalności w rozsądnej kwocie.

Znajdziemy tu m.in.:

  • technologię ECOVACS’ AIVI 2.0,
  • sztuczną inteligencją,
  • gumowe szczotki AeroForce Multi Surface,
  • TrueMapping 2.0,
  • aplikację ECOVACS HOME App z mapowaniem 3D,
  • siłę ssania 3000 Pa,
  • elektryczny system oscylacyjny OZMO Pro 2.0.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do popularnych konkurentów w rodzaju iRobota, Aivi bez lęku podaje moc ssania – pewnie dlatego, że większość innych urządzeń zwykle nie przekracza 2800 Pa, a mówimy o tych mocniejszych (choćby nagrodzona na CES TCL Sweeva 6500 ma moc 2700 Pa).

Prosty patent na budowę zaufania – wystarczy być dumnym ze specyfikacji!

DEEBOT T9 Aivi i moc technologii – zaawansowana nawigacja i zero stresu przez kable na podłodze!

DEEBOT T9 Aivi
DEEBOT T9 Aivi / fot. mat. prasowe

Oprócz zdolności do automatycznego rozpoznawania 15 różnych obiektów (np. stacje dokujące do ładowania, kable, ściereczki czy skarpetki), zmodernizowany AI-powered AIVI 2.0 może zidentyfikować nawet bardziej powszechne przedmioty gospodarstwa domowego, takie jak mop, kapcie czy dywany.

Dodatkowo razem z technologią AIVI 2.0, polegającą na inteligentnym weryfikowaniu informacji o przestrzeni domowej, DEEBOT T9 AIVI może dostosować plan czyszczenia w oparciu o duży, identyfikujący znacznik – jak łóżko, sofa lub stolik kawowy.

DEEBOT T9 AIVI wykorzystuje gumowe szczotki AeroForce Multi-Surface, odpowiednie do wszystkich rodzajów podłóg. Podwójna konstrukcja szczotki może również obracać się w przeciwnym kierunku, aby automatycznie „wypluć” kable telefoniczne lub długie sznurki. Ząbkowana konstrukcja bieżnika zapobiega plątaniu się włosów i pomaga ograniczyć potrzebę wielokrotnego czyszczenia szczotki – koniec z ręcznym wyplątywaniem włosów i sierści!

DEEBOT T9 AIVI jest również wyposażony w Elektryczny System Mopowania Oscylacyjnego OZMO Pro 2.0, zapewniający wydajne odkurzanie i mopowanie w tym samym czasie! Dodatkowo udało się zmniejszyć poziom hałasu do 70 dB. Nakładka z mikrofibry zapewnia ciągłość procesu mopowania, a zmodernizowany system wykonuje 480 oscylacji na minutę, skutecznie usuwając uporczywe plamy i równomiernie wchłaniając wodę, dzięki czemu na podłodze nie pozostają resztki wody.

DEEBOT T9 Aivi
DEEBOT T9 Aivi / fot. mat. prasowe

Siła ssania DEEBOT T9 AIVI, osiągająca wartość do 3000 Pa, jest najwyższa z całej serii DEEBOT. Dzięki wytrzymałej konstrukcji z włókna szklanego, odkurzacz zapewnia długotrwałe i równomierne czyszczenie zarówno podłóg twardych, jak i dywanów.

DEEBOT T9 AIVI jest kompatybilny ze stacją automatycznego opróżniania, która samodzielnie dba o opróżnienie kosza na śmieci po zakończeniu sprzątania. Aby niepotrzebnie nie kłopotać użytkowników koniecznością częstej wymiany, jednorazowy worek na kurz w stacji mieści brud i zanieczyszczenia aż do 30 dni.

Dzięki TrueMapping 2.0 i czujnikowi dToF, technologii nawigacji opartej na laserowym mapowaniu, DEEBOT T9 AIVI może pochwalić się czterokrotnie większą precyzją w wykrywaniu obiektów o wielkości nawet dwóch milimetrów. TrueMapping 2.0 z trójwymiarowymi mapami wprowadza nowy wymiar wydajności automatycznego sprzątania: możemy szybko zlokalizować dokładną pozycję robota odkurzającego dzięki mapom 2D i 3D.

DEEBOT T9 Aivi to nie tylko robot sprzątający – potrafi też podglądać!

No dobra, z tym podglądaniem trochę przesadziłem, ale ten robot naprawdę wie, jak zrobić pożytek z systemu kamer.

DEEBOT T9 Aivi
DEEBOT T9 Aivi / fot. mat. prasowe

DEEBOT T9 AIVI oferuje nowy rodzaj zabawy w domu – dwukierunkową, wysokiej jakości komunikację wideo i głosową dzięki kamerze o wysokiej rozdzielczości oraz mikrofonowi z redukcją szumów. W ten prosty sposób użytkownicy mogą widzieć, słyszeć i reagować na bieżąco np. na zachowanie dzieci czy zwierząt domowych.

Nie wiem, jak Wam, ale mi bardzo podoba się ten pomysł – odkurzacz jako posłaniec i zakamuflowany szpieg to coś zupełnie nowego 😉

Ile zapłacimy za to cudeńko? Producent określił cenę startową na 2899 zł, co przy kosztach analogicznych robotów konkurencji wydaje się kuszącą propozycją. Oczywiście czas pokaże, jak DEEBOT sprawdza się na co dzień, ale bez dwóch zdań to jedna z nielicznych premier robotów sprzątających, która każe na poważnie zastanowić się nad zmianą sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE