Lampy do domowego wybielania zębów od Garret: kto powiedział, że wybielanie musi być drogie?

Garret to jedna z tych marek, która stara się działać według zasady tanio i dobrze. Trudna sztuka kompromisu wymusza pewne ustępstwa, ale jak na razie firma radzi sobie zaskakująco dobrze w promowaniu urządzeń z dziedziny małego AGD, mających pomóc nam w utrzymaniu ładnego wyglądu. Dopiero co pisaliśmy o tanim depilatorze laserowym Garett Beauty Light, a teraz marka proponuje coś, co pomoże nam zadbać o piękny i biały uśmiech! Mowa oczywiście o lampach do wybielania zębów z serii Garett Beauty, gdzie żaden z trzech modeli nie przekracza 200 zł.

Wybielanie zębów Garett: trzy modele lamp LED, które w połączeniu z żelem mają rozjaśniać uśmiech o kilka odcieni!

Garett Beauty Smile
Garett Beauty Smile / fot. Garett

Na rynku funkcjonuje wiele metod wybielania zębów, od tych naturalnych, po zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Pojawiła się również niedroga alternatywa w postaci profesjonalnych zabiegów wykonywanych w domu lampami LED marki Garett:

  • Garett Beauty Smile Lite, wycenioną na 179 zł,
  • Garett Beauty Smile Charge, za którą zapłacimy 199 zł,
  • Garett Beauty Smile Connect za 189 zł.

Jeśli myślisz, że mało satysfakcjonujący kolor Twoich zębów to wina słabej pasty i szczoteczki, to muszę Cię zmartwić: na kolor zębów istotny wpływ mają geny. Dużą rolę odgrywają dwie tkanki, z których zbudowany jest ząb: zębina oraz szkliwo. Ta pierwsza znajduje się pod szkliwem i najczęściej ma kolor kości słoniowej.

Jeśli mamy cienkie szkliwo to zębina przez nie prześwituje, dając wrażenie żółtego uzębienia. Na barwę uśmiechu ma wpływ również wiek. Do przebarwień przyczyniają się
też papierosy, kawa, herbata, ciemne napoje i soki, których kolor pochodzi nie od owoców, lecz od sztucznych barwników, znajdujących się również w wielu potrawach i słodyczach.

Na szczęście są urządzenia, które pozwolą przywrócić blask naszym zębom. Marka Garett wprowadziła na rynek trzy modele lamp LED wybielających zęby. Każda z nich
zawiera silikonowy ustnik, który dopasowuje się do kształtu szczęki oraz bazy emitującej światło.

W przypadku modeli Smile Lite i Smile Connect wybielanie odbywa się dzięki niebieskiemu
światłu. Model Smile Charge oferuje dwie barwy, niebieską i czerwoną, a ich jednoczesne
zastosowanie skraca czas pojedynczego zabiegu do 10 minut. W przypadku korzystania jedynie ze światła niebieskiego trwa on 15 minut. Lampa aktywuje substancje zawarte w żelu wybielającym: dokładnie ta sama metoda wykorzystywana jest w gabinetach stomatologicznych.

Jak działają lampy LED wybielające zęby?

Garett Beauty Smile
Garett Beauty Smile / fot. Garett

W każdym zestawie znajduje się żel wybielający bez nadtlenku wodoru, który aplikuje się bezpośrednio na szkliwo lub na nakładkę (w zależności od modelu) oraz pasek z wzornikiem odcieni bieli. Kolejnym etapem jest włożenie ustnika i włączenie lampy. Po upływie właściwego czasu, urządzenie wyłącza się automatycznie, dając znak do zakończenia sesji.

W zależności od modelu cały proces trwa od 7 do 14 dni, a pojedyncze zabiegi od 10 do 30 minut. Podczas używania lamp oraz co najmniej dwa tygodnie po zakończonej kuracji warto stosować tzw. białą dietę.

Po wybielaniu szkliwo jest osłabione, bardziej podatne na przebarwienia, powstające podczas jedzenia barwionych produktów. Dieta powinna opierać się tylko na jasnych i białych produktach, np. kasza jęczmienna, drób, białe ryby i owoce morza, ziemniaki, nabiał. Dzięki niej efekt wybielania utrzyma się dłużej.

Jestem ciekawa, jak w praktyce radzi sobie ta rodzina Garetta z wybielaniem – jeśli okaże się, że efekt będzie zbliżony do tego, co można uzyskać w gabinetach kosmetycznych, mamy szansę na hit! Pozostaje pytanie, jak długo efekt się utrzymuje i czy zęby nie stają się nadwrażliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE