Smartfon MacGyvera? Oto ZEEKER T100: wszystkoodporny smartfon z dalmierzem laserowym!

ZEEKER T100 to jeden z przykładów w stylu „a czego to panie nie wymyślą!” – smartfon w obudowie typu rugged, wyposażony w laser pomiarowy, właśnie zadebiutował na Aliexpress! Pytanie, czy poza tą dość egzotyczną funkcją (zastanawiam się, czy poza pracami budowlanymi lub szturmowaniem granicy jakiegoś państwa można znaleźć dla niej jakieś inne zastosowanie?) urządzenie może nas skusić czymś interesującym?

Całkiem możliwe, bo niedawno Blackview BL5000 udanie łączył pancerne możliwości z … gamingiem, a Zeeker wygląda przy nim na bardziej kompleksowe urządzenie.

ZEEKER T100: laserem? Panie, nie po oczach!

Zawsze interesowały mnie urządzenia, które oferowały coś na kształt 2w1 – może niekoniecznie jak słynne szwajcarskie scyzoryki, w których poza pilniczkiem do paznokci czy wykałaczką znajdziemy palnik acetylenowy, ale wiecie, o co chodzi.

Przykładem takiego gadżetu będzie właśnie wspomniany ZEEKER T100, który niedawno pojawił się na chińskich portalach i – przynajmniej na papierze – prezentuje się całkiem okazale. Uwagę przyciąga połączenie formy telefonu odpornego na upadki z rozsądnymi parametrami i wspomnianym na wstępie laserem pomiarowym, który ma podobno radzić sobie z odległościami nawet do 40 metrów!

Dzięki takiemu rozwiązaniu, przynajmniej w teorii, możemy wykonywać różnego rodzaju pomiary czy sprawdzać kubaturę pomieszczeń – brzmi to kusząco i mam wrażenie, że ten telefon może mieć wzięcie wśród fachowców pracujących na budowach. Dodatkowo nie zabrakło tu innych ciekawych możliwości, takich jak pomiar nachylenia, barometr czy pomiar natężenia dźwięku.

Procesor, jaki tu znajdziemy, to jak przystało na tej klasy urządzenia Mediatek Helio, a o wydajność dba także 6 GB RAM i 128GB pamięci ROM eMMC 5.1. Ekran jak na takiego kolosa również nie przynosi powodów do wstydu: znajdziemy tu 6.0″ FHD+ o rozdzielczości 2160×1080. Poza tym nie zabrakło Bluetooth 5.0 i pozycjonowania GPS, Glonass, Galileo i Beidou. Bateria ma pojemność 6000 mAh, a aparaty to potrójny zestaw z główną soczewką 16 MP.

Korpus urządzenia posiada metalowe elementy, ekran chroni szkło Gorilla a tradycjonaliści docenią dedykowany do smyczek uchwyt.

ZEEKER T100: cena i odwieczne pytanie o to, czy warto

ZEEKER T100

W przypadku tego smartfona mamy do czynienia z urządzeniem, którego przydatność trudno jednoznacznie prognozować. Dlaczego? Przede wszystkim nawet osoby sceptycznie podchodzące do chińskich telefonów mogą docenić:

  • solidną obudowę,
  • wbudowany laser,
  • niezłe parametry,
  • deklarowaną w kwietniu tego roku aktualizację z Androida 11 do wersji 12,
  • odporność na uderzenia czy zalanie na poziomie norm militarnych,
  • przycisk, który możemy dostosować do szybkiego wywoływania własnych ustawień,
  • diodę powiadomień,
  • złącze minijack.

Tak wyposażony smartfon producent wycenił na około 1322 zł – gotowi zaryzykować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE