Jabra CES 2022: wśród premier Elite 4 Active i hybryda TWSów z aparatem słuchowym!

Jabra CES 2022 – w zasadzie to jedne z najciekawszych premier audio, jakie nam zaprezentowano i to nie tylko dlatego, że pojawiły się tam wyczekiwane aktualizacje (mowa oczywiście o połączeniu wielopunktowym dla cenionych Elite 7 Pro), ale przede wszystkim urządzenia, jakie są odpowiedzią na współczesne potrzeby. Mówię oczywiście o Jabra Enhance Plus, czyli sprytnym pomoście pomiędzy słuchawkami True Wireless a … aparatem słuchowym!

Rzućmy okiem, co ciekawego zaprezentowała nam słynna marka z duńskim rodowodem!

Jabra Elite 4 Active: słuchawki True Wireless, którym niestraszny żaden sport!

Elite 4 Active to dla mnie największa niespodzianka wśród ostatnich premier marki, bo po niedawnym (wszak od pojawienia się Elite 2, 3 i 7 w obu wersjach minęło raptem około kwartału) zaprezentowaniu odświeżonej serii Elite wyglądało na to, że Jabra ma w swoim portfolio wszystko, czego można oczekiwać po topowej firmie w branży słuchawek bezprzewodowych.

Jabra Elite 4 Active / fot. Jabra
Jabra Elite 4 Active / fot. Jabra

Jednak dociekliwi wypatrzyli, że Elite 7 Active cenowo plasują się już wśród słuchawek z wyższej klasy TWSów, a brakowało modelu sportowego o bardziej przystępnej wycenie. I tu pojawił się cały na czarno/granatowo/miętowo nowy model w postaci wspomnianej 4 Active, za który w momencie premiery zapłacimy 500 zł.

To słuchawki zachowujące kultowy projekt Jabry, dzięki czemu mamy do czynienia z jednymi z najbardziej stabilnych słuchawek na rynku, które pozostają na swoim miejscu w czasie każdej aktywności sportowej.

Dodatkowo znajdziemy tu:

 • wodoodporność na solidnym poziomie IP57 z przyciskiem sterowania zatopionym pod gumowaną powierzchnią,
 • obsługę kodeka aptX,
 • współpracę z cenioną aplikacją Sound+,
 • Google Fast Pair,
 • Spotify Tap,
 • certyfikat Amazon Alexa,
 • aktywną redukcję hałasów ANC.

Jabra PanaCast 20: kamerka do zdalnych spotkań, która jest wspierana przez AI

Jabra PanaCast 20 to kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenie o nowoczesnym designie. Zapewnia ono osobom pracującym w systemie hybrydowym wysokiej jakości i bezpieczną współpracę wideo, niezależnie od miejsca ich pobytu.

Jabra PanaCast 20 Evolve2
Jabra PanaCast 20 Evolve2 / fot. Jabra

Kamera jest wyposażona w sztuczną inteligencję, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego – wszystkie funkcje są obsługiwane przez samą kamerę, co znacznie minimalizuje ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania.

Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom poczucie prywatności i spokoju, zapobiegając przypadkowemu pozostawianiu włączonej kamery. Jakość wideo to 4K Ultra HD z HDR, a smaczkiem jest personalizowany Inteligentny Zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

Jabra Enhance Plus: kiedy potrzebujesz muzyki, a słuch już nie ten

Na koniec zostawiłem Enhance Plus, czyli rozwiązanie dla osób, które rozpoznały u siebie problemy ze słuchem, a nie chcą bądź jeszcze nie muszą przechodzić na aparat słuchowy.

Jabra Enhance Plus
Jabra Enhance Plus / fot. Jabra

Urządzenie łączy w sobie wygodę dousznych słuchawek bezprzewodowych True Wireless z zaawansowaną technologią wspomagającą słuch i jest rozwiązaniem dla osób z łagodnym lub umiarkowanym ubytkiem słuchu, które nie są jeszcze gotowe do noszenia medycznych aparatów słuchowych.

Enhance Plus oferuje cztery główne funkcje audiologiczne:

 1. kompresor Warp do analizy dźwięków podobnych do tych słyszanych przez ludzkie ucho, zwiększający naturalność dźwięku i efektywność jego przetwarzania,
 2. cyfrową redukcję szumów zwiększającą komfort słuchania poprzez większą wyrazistość przychodzącego dźwięku mowy,
 3. cyfrową eliminację sprzężeń akustycznych zapobiegającą zniekształcaniu wzmacnianego dźwięku,
 4. obuuszne formowane wiązki z kierunkowością, umożliwiające izolację dźwięków i koncentrację na tym, co dla użytkowników najważniejsze.

Choć złośliwi mogą powiedzieć, że najłatwiej najpierw zepsuć, a potem naprawiać, to jednak mam wrażenie, że Jabra wyznacza tu nowe standardy, tworząc rozwiązania dla osób z deficytami słuchu – całą nadzieja w tym, że nie będą to zbyt kosztowne narzędzia.

Tu znajdziesz więcej ciekawostek z CES 2022:

Prinker: drukarka tatuaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE