Huawei Sound Joy: głośnik Bluetooth, który łączy moc Huawei i Devialet!

Huawei Sound Joy ma wszelkie dane do tego, by stać się jednym z najciekawszych głośników bezprzewodowych w swojej  klasie – z jednym zastrzeżeniem! Choć na papierze wszystko gra i specyfikacja jest kusząca, to jeśli urządzenie powtarza błędy Huawei Sound X (dopiero Huawei Sound X 2 gen. stał się rozsądniejszym wyborem), to może być różnie – paradoksalnie starszy model pogrążyło brzmienie, zbyt basowe i zupełnie nie przystające do tego, co zwykle oferuje kultowy Devialet.

Huawei Sound Joy: potrząśnij aby sparować!

Huawei Sound Joy już na pierwszy rzut oka nie wygląda na urządzenie, które za wszelką cenę ma się odróżniać od konkurencji – i tym razem mam wrażenie, że to dobry znak, bo urządzenia o tych gabarytach brzmią najlepiej właśnie wtedy, gdy przybierają podobną, tubową obudowę.

Huawei Sound Joy
Huawei Sound Joy / fot. Huawei

Oczywiście podobieństwo do JBL pewnie jest nieprzypadkowe (porównaj choćby z najnowszym JBL Flip 6), ale trzeba przyznać, że tym razem Huawei postarał się o to, by głośnik posiadał cechy, jakie pozwalają bez trudu odróżnić go od konkurencji.

Obudowa głośnika została pokryta tkaniną, która nie przeszkadza w odporności urządzenia na wodę – potwierdza ją norma IP67, która zapewnia solidną ochronę przed wodą (do 1m na 30 min). Przy jednej z krótszych krawędzi mamy świecący pierścień, który możemy personalizować, przy drugiej przyciski sterowania. Oczywiście nie zabrakło możliwości powiązania głośnika z aplikacją i jest to Huawei AI Life.

Huawei Sound Joy
Huawei Sound Joy / fot. Huawei

Sound Joy ma czym zagrać: znajdziemy tu głośnik wysokotonowy o mocy 10 W,  niskotonowy o mocy 20 W i dwa pasywne radiatory po bokach, zapewniające mocniejsze basy i widowiskowo drgające membrany. Warto podkreślić, że zastosowano technologię nieco podobną do tego, co proponuje Sonos w swoich przenośnych głośnikach – umieszczono tu trzy mikrofony, pozwalające dostosować dźwięk do pozycji głośnika. Te same mikrofony są wykorzystywane do rozmów głosowych i obsługi inteligentnych asystentów.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Bluetooth 5.2, parowanie upraszcza NFC, a smaczkiem jest możliwość połączenia dwóch głośników w stereo dzięki gestowi potrząśnięcia – właśnie w ten sposób parujemy dwie sztuki Huawei Sound Joy. Trzeba przyznać, że producent nie zapomniał też o baterii – według jego deklaracji możemy liczyć nawet na 26 h ciągłego odtwarzania muzyki.

Oficjalna startowa cena tego modelu to 149 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE