Czas na Tronsmart Onyx Prime: podwójne przetworniki, aptX i potężna bateria!

Tronsmart Onyx Prime to najnowsza propozycja chińskiej marki, która może być modelowym przykładem kariery od zera do bohatera! Tronsmart zaczynał jako producent taniutkiej, ale rozsądnej elektroniki, z kolejnym rokiem sięgając półkę wyżej. Dziś ta taktyka przynosi sukcesy – po bardzo dobrych Onyx Apex (zobacz test Tronsmart Onyx Apex) i bardzo dobrych Apollo Air (Tronsmart Apollo Air test) przyszedł czas na Onyx Prime. To pierwsze słuchawki marki z podwójnym przetwornikiem!

Tronsmart Onyx Prime: nowa konstrukcja nie tylko na zewnątrz, ale i w środku!

Tronsmart nie próżnuje i dopiero co opadł kurz po obu wersjach modelu Air, a już pojawiła się następna konstrukcja, wyróżniająca się od poprzedników na pierwszy rzut oka. I to jest właśnie fajne w tej marce: nie ma tu kopiowania tych samych pomysłów, ale ciągłe poszukiwanie nowych wzorów i rozwiązań.

Tronsmart Onyx Prime
Tronsmart Onyx Prime / fot. Tronsmart

Onyx Prime posiada zupełnie inną konstrukcję niż ostatnie TWSy Tronsmarta: „pąki” są pękate i mają bardzo krótką nóżkę – nieco przypomina to rozwiązanie rodem z FreeBuds Pro (nasza recenzja Huawei Freebuds Pro), ale tutaj znajdziemy dodatkowa silikonową płetwę, pomagającą utrzymać słuchawki w uchu.

Także etui wyróżnia się od poprzednich edycji słuchawek tego producenta: jest zaoblone, niewielkie, dość płytkie i eleganckie.

Jak wygląd urządzenia jest mocno odświeżony, tak również przeprojektowano filozofię brzmienia – w środku ukryto nie pojedynczy jak dotąd przetwornik, ale podwójny zestaw tradycyjnego, dynamicznego sterownika, odpowiadającego za średnie oraz niskie tony, i zbalansowanej armatury, reprodukującej wysokie. Według producenta taki zestaw jest w stanie przenosić dźwięk w pasmie 10Hz-25kHz.

Tronsmart Onyx Prime
Tronsmart Onyx Prime / fot. Tronsmart

Jak już przyzwyczaiły nas produkty Tronsmarta, nie zabrakło tu obsługi kodeka aptX – odpowiada za niego układ Qualcomm QCC 3040, który znamy choćby z Onyx Apex. Znajdziemy tu także redukcję szumów podczas rozmów telefonicznych (cVc 8.0) oraz tryb gamingowy z niskimi opóźnieniami.

Bateria zasługuje na odrębny akapit – na jednym ładowaniu Prime mają zapewnić do 7 godzin odsłuchu, a z etui łącznie do 40 h pracy! To bardzo dobry rezultat w tej klasie cenowej. Dodajemy do tego Bluetooth 5.2, dedykowaną aplikację z korektorem, rozbudowane dotykowe sterowanie i obsługę asystenta głosowego, a okaże się, że za około 350 zł w regularnej sprzedaży to interesujący wybór, którego nie osłabi nawet brak ANC.

Warto pamiętać, że niebawem na Aliexpress rozpoczną się wyprzedaże i cena Onyx Prime powinna wyraźnie spaść – pierwszych obniżek spodziewamy się w okolicy 11.11!

Tronsmart Onyx Prime: specyfikacja

Tronsmart Onyx Prime
Tronsmart Onyx Prime / fot. Tronsmart
 • Układ: Qualcomm QCC3040
 • Wersja Bluetooth: 5.2
 • Kompatybilność Bluetooth: AVRCPv1.5, A2DP v1.3, HFP v1.7
 • Kodeki: adaptacyjny aptX, aptX, AAC, SBC
 • Odległość transmisji: ponad 10m
 • Pojemność baterii słuchawki douszne:50 mAh; etui ładujące: 500 mAh
 • Czas pracy: do 40 godzin
 • Czas ładowania: do 2 godzin
 • Przetworniki: hybrydowe podwójne sterowniki (zrównoważona armatura + dynamiczny)
 • Wymiary: 70 x 48,3 x 30,4 mm
 • Waga: 55 g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE