Soundcore Frames: wyrzuć słuchawki, załóż grające okulary?

Soundcore Frames to propozycja Ankera, która ma pomóc wejść marce w niszę grających okularów. Brzmi karkołomnie i tak naprawdę zastanawiam się, czy ma to większy sens – bo obecne technologie nie potrafią jeszcze zamienić okularów w urządzenie do słuchania muzyki. W tym całym zamieszaniu Soundcore oferuje jednak coś, o czym na razie nie pomyśleli więksi gracze!

Soundcore Frames: grające okulary, których styl dopasujesz do siebie!

Miałem dotąd do czynienia z okularami Bose i Huawei – muszę powiedzieć wprost, że potencjał takich urządzeń obecnie lokuje się dużo bliżej w okolicy szufladki z napisem „gadżet, którym pochwalisz się przed znajomymi, a po chwili wrzucisz do szuflady”, niż „na to czekałem!”. Przede wszystkim rozczarowujące jest to, że producenci nie starają się łączyć idei okularów muzycznych z inteligentnymi (w rodzaju tego, co proponuje Google Glass) i skupiają się na tym, żeby wycisnąć ile się da z maleńkich głośników.

Soundcore Frames
Soundcore Frames / fot. Anker

Kolejna kwestia to fakt, że brakuje dziś przetworników, które przy tak małej mocy prądowej byłyby w stanie zapewnić sensowne brzmienie. W przeciwieństwie do słuchawek dousznych/dokanałowych głośniczki znajdują się na zewnątrz ucha i muszą poradzić sobie z pokonaniem drogi na wolnym powietrzu.

Droga do muzycznych okularów nie jest więc prosta, ale na pewno jest to coś ciekawego, co w przyszłości zapewne przyniesie świetne rezultaty. Do tej dziedziny swoje 3 grosze postanowił dołożyć Anker, który dzięki modelowi Soundcore Frames także przedstawił swój pomysł i trzeba przyznać, że prezentuje się on całkiem ciekawie.

Przede wszystkim to konstrukcja, która cechuje się możliwością wymiany oprawek – mamy do wyboru aż 10 wzorów, co pozwoli dostosować okulary do swoich wymagań. Same szkła mogą być np. korekcyjne, dzięki czemu okulary będą nie tylko modnym dodatkiem, ale też spełnią funkcje, która sprawia że są na nosach tak dużej ilości ludzi.

Czas pracy na jednym ładowaniu ma wynosić do 5,5h ciągłego odtwarzania, a sterowanie oddano komendom w postaci gestów, jakie wykonujemy na urządzeniu. Ciekawe, czy podobnie jak wspomniani już konkurencji, także tu głośniejsze słuchanie muzyki powoduje „wyciek” dźwięku na zewnątrz. Jak na razie właśnie ta kwestia jest problematyczna – cichy odsłuch powoduje, że muzyka jest pozbawiona głębi, głośny przeszkadza osobom w naszym otoczeniu.

Okulary wyceniono na 199$, natomiast wymienne oprawki na 49$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE