To już jutro: nadciągają smartwatche Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro, GTS 3!

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro, GTS 3 nadchodzą i nie zawahają się użyć nowego systemu operacyjnego, czyli ZEPP OS! Już jutro dowiemy się wszystkiego, dziś szybkie podsumowanie tego, dlaczego warto czekać na nowe smartwatche od Amazfit.

Amazfit GTR 3 i reszta ferajny w nowej odsłonie mają mieć wszystko, czego oczekujemy od tej półki cenowej?

Amazfit dzięki seriom GTS i GTR zaistniał w średniej klasie smartwatchy, które sporo już potrafiły, ale wciąż nie mgły pochwalić się tym, czym urządzenia w rodzaju Suunto, Fitbit czy Apple.

Jednak nie taka też była ich natura, bo podstawowym konkurentem siłą rzeczy stał się Huawei, prezentujący bliźniacze funkcjonalności z ograniczeniami, jakie Amazfit sprytnie pomijał (np. kwestia słynnego eksportu danych treningowych).

Amazfit Zepp
Amazfit seria Zepp / fot. Amazfit

Trzeba przyznać, że GTS i GTR mogły się podobać, prezentowały świetny design, materiały premium i kapitalną aplikację, która rozwija się niemal z miesiąca na miesiąc. Do tego oferowały multum trybów sportowych, GPS i dość dokładne pomiary bez błędów, jakie zdarzały się wspomnianemu już konkurentowi (sprawdźcie kwestię podwójnego naliczania kroków w Huawei, za który odpowiadało sumowanie wskazań zegarka i smartfona z apką!).

Wspominam o tym, ponieważ Amazfit nie miał na swoim koncie spektakularnej wpadki, która zapadałaby w pamięć, a do tego ani GTR, ani GTS nie przejawiały żadnych wad w czasie długotrwałego, wieloletniego użytkowania.

Jak widzicie, nowości w postaci Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro, GTS 3 mają solidne zaplecze w postaci starszych modeli, a do tego oferują:

  • 150 trybów sportowych,
  • korpus ze stopu aluminium,
  • łączność Bluetooth 5.1,
  • ćwiczenia oddechowe i pomiar częstości oddechu,
  • czujnik biometryczny z pomiarem tętna podczas pływania,
  • pomiar SpO2,
  • wbudowany głośnik i mikrofon do połączeń Bluetooth,
  • możliwość odtwarzania muzyki z pamięci zegarka,
  • animowane tarcze zegarka działające z prędkością 60 kl/s,
  • całością zarządza nowy system operacyjny, szybszy i mający oferować o wiele większy potencjał.
Amazfit GTR 3 Pro passionategeekz 1
Amazfit GTR 3 Pro / fot. passionategeekz 1

GTR 3 posiada wyświetlacz o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli oraz baterię 450 mAh, która ma oferować do 24 dni pracy na jednym ładowaniu! GTR 3 Pro ma nieco większy wyświetlacz (1,45 cala) przy węższych ramkach, GTS 3 ma mieć 1,75 cala w formie prostokątnej.

Co ciekawe, Amazfit GTR 3 Pro będzie wyposażony w nowy czujnik optyczny, mający podobno opcję stałego monitorowania poziom tlenu we krwi! Za najwyższy model mamy zapłacić około 235$ – ciekawe, jaka będzie finalna cena całej nowej rodzinki.

Tu znajdziesz świeże informacje o Amazfit GTR 3 Pro!

Przyznam, że czekam z niecierpliwością na 3 generację tych urządzeń  i oby nie skończyło się tak, jak w przypadku Huawei Watch 3, który również miał oferować rewolucyjny OS i masę nowości, a jak się to skończyło, wiadomo 🙁

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE