Kolekcjonerzy i fani JBL wystąp: oto kolumny JBL L100 Classic 75!

JBL zmierza w stronę retro i szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko, gdy zabiera się za to marka z takim doświadczeniem i dokonaniami, jak Amerykanie. Niedawno mogliśmy nacieszyć oczy wzmacniaczem JBL SA750, a dziś pojawiła się informacja, że będzie dostępna specjalna, jubileuszowa edycja kultowych kolumn w postaci JBL L100 Classic 75!

JBL L100 Classic 75: współczesny hołd dla lat 70-tych i magia limitów

Wzorowana na najlepiej sprzedającym się modelu JBL L100 Classic, ekskluzywna, limitowana edycja JBL L100 Classic 75 ma być świadectwem przełomowej inżynierii i przemyślanego projektu prezentowanego przez JBL przez ostatnie 75 lat.

Patrząc na zdjęcia nowej serii można mieć wrażenie, że wszystko, co najciekawsze w sztuce designu branży audio, zostało już wymyślone dawno temu.

JBL L100 Classic 75
JBL L100 Classic 75 / fot. JBL

L100 Classic 75 ma ten sam kultowy design retro w stylu lat 70., co oryginał, łącznie z kultową piankową maskownicą Quadrex i wykończeniem fornirem z drewna tekowego. W sprzedaży pojawi się zaledwie 750 par tego historycznego produktu, a każdy głośnik posiada unikalną sygnowaną tylną plakietkę.

Odznaki edycji specjalnej znajdują się z przodu i z tyłu głośnika i jest to:

  • pamiątkowa tabliczka, na której znajduje się autograf głównego inżyniera systemu, Chrisa Hagena,
  • indywidualny numer pary z łącznej liczby 750 par produkcyjnych.

L100 Classic 75 jest sprzedawany jako system dopasowanych par i zawiera zestaw stojaków podłogowych JS-120. Cały system jest dostarczany w specjalnie wykonanej drewnianej skrzyni z grafiką z limitowanej edycji na panelach bocznych.

JBL L100 Classic 75
JBL L100 Classic 75 / fot. JBL

Pod względem akustycznym model L100 Classic 75 charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zawieszenia głośnika niskotonowego i możliwością podłączenia bi-wire za pośrednictwem wysokiej jakości terminala z dwoma zestawami pozłacanych zacisków.

Głośnik L100 Classic 75 wyposażony jest w:

  • 1-calowy (25 mm) tytanowy przetwornik wysokotonowy,
  • 5-calowy (130 mm) celulozowy przetwornik średniotonowy,
  • 12-calowy (300 mm) głośnik niskotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy z bas-reflexem.

Cena jest niebagatelna i zaczyna się od około 25 000 zł – szczegółową specyfikację techniczną znajdziecie na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE