W końcu Denon ma również słuchawki True Wireless: oto topowy Denon AH-C830NCW i tańszy AH-C630W!

Denon to jedna z legend audio i marka, która do dziś sprawia, że serca fanów dobrego dźwięku zaczynają szybciej bić. Choć trudno w to uwierzyć, to dotąd marka nie posiadała w swoim portfolio słuchawek True Wireless, jakby nie zauważając tego segmentu. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tak późno Denon przedstawił własną konstrukcję True Wireless, ale na osłodę dostajemy od razu dwa modele: topowy Denon AH-C830NCW i tańszy, pozbawiony ANC AH-C630W!

Denon AH-C830NCW: szkoda, że pierwsze słuchawki True Wireless tej marki są tak … nijakie!

Choć uwielbiam Denona, to przy całej sympatii do marki i poszanowania do jej dziedzictwa  trudno mi było stłumić ziewnięcie na widok premierowych słuchawek. Nie dość, że AH-C830NCW i AH-C630W to wizualnie niemal bliźniacze konstrukcje (droższy 830 posiada „chromowane” wstawki na zwieńczeniu „pąka”), to mogę się zakładać, że po zasłonięciu podpisu producenta mało kto trafi, że to dzieło akurat tego producenta.

Denon-AH-C630W i AH-C830NCW
Denon-AH-C630W i AH-C830NCW / fot. Denon

Słuchawki oraz etui są tak mało charakterystyczne i pozbawione jakiejkolwiek cechy pozwalającej je rozpoznać, że mam wrażenie, jakby Denon celowo chciał wypuścić produkt jak najbardziej „przeźroczysty”. Szkoda, bo marka z takimi tradycjami i potencjałem mogła pozwolić sobie na nieco indywidualizmu, zamiast oddawać pod kątem designu pole do popisu Jabrze (najnowszej Jabra Elite 7 Pro nie sposób pomylić z konkurencją) czy niezwykłym Marshall Motif ANC.

Rzućmy okiem, czy w warstwie technicznej topowe AH-C830NCW mogą zaproponować coś, co powetuje powiew nudy, jaki zafundowali nam projektanci.

Słuchawki zapewniają:

  • ANC z trybem transparentnym,
  • „żywy i przestrzenny” dźwięk rodem ze sprzętu Hi-Fi marki,
  • przetwornik 11 mm,
  • odporność na wodę na poziomie IPX4,
  • Bluetooth 5.0,
  • Google Fast Pair,
  • autopauzę,
  • czas pracy na jednym ładowaniu 4,8 h z ANC i do 6 h bez ANC oraz etui, zdolne uzupełnić baterię słuchawek 4-krotnie,
  • obsługę AAC/SBC.

Tańszy Denon AH-C630W pozbawiony został ANC, autopauzy i Google Fast Pair i ma nieco słabszą baterię. Ceny obu urządzeń to odpowiednio 185$/95$. Więcej danych technicznych znajdziecie na stronie domowej producenta.

Na papierze żadne z tych modeli nie wywołuje efektu wow, ale może się to zmienić po odsłuchu słuchawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE