Roomba j7 z nawigacją PrecisionVision: konkurencja pozamiatana, a kupy poomijane?!

Wśród robotów sprzątających modele Roomby mają specjalną pozycję i sprawiły, że dla wielu osób to właśnie ta nazwa stała się synonimem robota sprzątającego. Konkurencja jednak nie śpi i iRobot musiał zaskoczyć nas czymś nowym: Roomba j7 może pochwalić się m.in. nową nawigacją PrecisionVision, a pracę wszystkich robotów marki kontroluje teraz nowa platforma iRobot Genius 3.0. Jak przełoży się to na pracę urządzenia?

Roomba j7: zaawansowane algorytmy, rozbudowana automatyka i rozpoznawanie … kupy!

Dzięki technologii iRobot Genius 3.0 i nawigacji PrecisionVision, Roomba serii j7 działa inteligentniej za każdym razem, ucząc się  optymalnego sposobu poruszania. Potrafi automatycznie rozpocząć odkurzanie, kiedy domownicy wychodzą oraz kończyć je, kiedy wracają. Roomba j7 poznaje nasze preferencje dotyczące odkurzania — poznaje zasady, prosi o opinie i na nie odpowiada, a także zapamiętuje, jak ma reagować w przyszłości.

iRobot Roomba j7
iRobot Roomba j7 / fot. iRobot

To nie koniec ciekawostek, bo robot potrafi rozpoznać przewody elektryczne (koniec przypadkowo wessanymi kablami do ładowarek) oraz nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe! Właśnie ta ostatnia opcja jest kapitalna – każdy, kto ma w domu zwierzaka wie, jak bardzo kłopotliwa może być pozostawiona przez niego „niespodzianka”, którą dodatkowo odkurzacz rozsmarowałby po całym pomieszczeniu 😉

iRobot Genius 3.0 Home Intelligence: nowa platforma, nowe funkcjonalności

Dodatkowy potencjał to zasługa odświeżonej platformy iRobot Genius 3.0 Home Intelligence, która posiada następujące funkcje:

  • Sprzątanie, kiedy nie ma mnie w domu – roboty powinny dostosowywać się do rozkładu dnia właścicieli. Przy użyciu usług lokalizacji telefonu użytkownicy mogą teraz tworzyć granice wokół domu – kiedy telefon je przekroczy, robot automatycznie rozpocznie lub zakończy sprzątanie.
  • Inteligentne wspomaganie tworzenia map i propozycje nazw pomieszczeń – robot wspomoże nowych użytkowników w personalizacji inteligentnej mapy. Robot może nawet ułatwić dostosowywanie mapy, automatycznie proponując etykiety pomieszczeń, kiedy będzie gotowy do jej utworzenia.
  • Oszacowanie czasu sprzątania – masz mało czasu? Goście już jadą, a robot jeszcze nie został włączony? Dzięki funkcji oszacowania czasu sprzątania możesz sprawdzić, ile potrwa odkurzanie. Użytkownicy robotów z funkcją Imprint Smart Mapping mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home szacowany czas określonego zadania odkurzania w wybranych pomieszczeniach.
  • Cicha jazda – jeżeli chcesz posprzątać w określonym miejscu, ale potrzebujesz ciszy w pobliżu, możesz wydać robotowi polecenie cichego przejazdu tam i z powrotem. Tryb cichej jazdy spowoduje wyłączenie elementów odkurzających, kiedy robot nie będzie aktywnie wykonywać zadania sprzątania.

Jak Roomba j7 radzi sobie z przeszkodami?

Roomba j7
Roomba j7 / fot. iRobot

Działający z technologią iRobot Genius Roomba j7 nie tylko poznaje dom, ale też reaguje na zdarzenia w czasie rzeczywistym dzięki nawigacji PrecisionVision. Dzięki temu może identyfikować przeszkody, takie jak przewody i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe oraz je omijać.

Jeżeli Roomba serii j7 natknie się na upuszczony na podłogę w salonie przewód do ładowania, zobaczy go i ominie. Jeśli zwierzę pozostawi w przedpokoju „niespodziankę”, Roomba serii j7 wykryje ją i ominie.

Ponieważ robot potrafi identyfikować ściany oraz meble, umie też zwolnić podjeżdżając do nich, by delikatnie odkurzać wokół obiektów i wzdłuż krawędzi. W połączeniu z technologią Imprint Smart Mapping, Roomba serii j7 poznaje rozkład domu i umożliwia wybór pomieszczeń do sprzątania przy użyciu aplikacji iRobot Home lub urządzenia z asystentem głosowym.

Roomba j7 może sprawić, że zapomnisz nie tylko o odkurzaniu, ale i opróżnianiu worków!

iRobot Roomba serii j7 współpracuje ze stacją Clean Base (na wyposażeniu wersji Roomba j7+). Posiada ona funkcję automatycznego usuwania brudu ze zbiornika robota i została zaprojektowana tak, by wkomponowywała się w wystrój domu.

iRobot Roomba j7
iRobot Roomba j7 / fot. iRobot

Robot ma atrakcyjne wykończenie ze szczotkowanego aluminium oraz intuicyjny w obsłudze design z jednym przyciskiem.

Stacja Clean Base została zaprojektowana od nowa tak, by mieściła się pod stołami i zajmowała mniej miejsca. Wysokiej klasy, fakturowane wykończenie oraz elegancki skórzany uchwyt dopełniają wystrój domu, a ukryty schowek mieści zapasowy worek.

Dzięki stacji Clean Base można zapomnieć o odkurzaniu na całe miesiące. Robot Roomba j7+ opróżnia zbiornik do zamkniętego w stacji worka, który wystarczy wymieniać nawet co 60 dni – czyli dwa razy rzadziej, niż zapewniają inne marki.

Nieangażujący użytkownika automatyczny system usuwania brudu pozwala uniknąć bałaganu i obłoków kurzu podczas opróżniania stacji. Wystarczy wyrzucić zapełniony worek i włożyć do stacji nowy.

Nowe produkty będą dostępne w sugerowanych cenach:

  • za iRobot Roomba j7 zapłacimy 3.499 zł,
  • iRobot Roomba j7+ drożej, bo 4.499 zł.

Czyżby godna konkurencja dla Miele Scout RX3?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE