Taga Harmony HTR-1000CD V.2: śliczny i niedrogi system all-in-one na lampach!

Niewielkie systemy stereo odeszły do lamusa? Skądże! Mimo coraz popularniejszego multiroomu, tradycyjne wieże też mają swoich fanów, ale wkradła się tu mała niespodzianka – nie są to do końca te same urządzenia, jakie kojarzą się z mrugającymi dziesiątkami kolorów zabawkami z lat 90-tych. Świetnym przykładem współczesnego rozwiązania będzie Taga Harmony HTR-1000CD V.2 – elegancki maluch, dyskretnie mrugający do nas tradycyjnymi lampami.

Taga Harmony HTR-1000CD V.2: cały pakiet rozwiązań w jednym urządzeniu i dyskretny urok lamp

Zmierzch miniwież wyższej klasy wydawał się od jakiegoś czasu nieunikniony. Owszem, małe grajki tego rodzaju ciągle nieźle się sprzedają i lądują na działkach, w pokojach dziecięcych czy kuchniach, ale droższe urządzenia – w tym słynne serie z Pianocraftem na czele – zaczynały przegrywać z taniejącymi inteligentnymi głośnikami i tradycyjnymi zestawami stereo.

Taga Harmony HTR-1000CD V.2
Taga Harmony HTR-1000CD V.2 / fot. Taga

Dzięki urządzeniom takim jak Taga Harmony HTR-1000CD V.2 jest szansa dla tej klasy sprzętów – w tym wypadku będzie to ukłon w stronę fanów wzmacniaczy lampowych oraz pasjonatów dyskretnego uroku retro gadżetów. To dość wąska, ale ciekawa nisza, w której szlaki przetarł już taki gigant, jak Philips.

Czym Taga Harmony HTR-1000CD V.2 chce zdobyć rynek? Przede wszystkim:

  • dość kompaktową budową (14 x 24,5 x 29,5 cm przy wadze 5,3 kg),
  • eleganckim panelem przednim, na którym naszą uwagę skupia okienko eksponujące lampy,
  • odtwarzaczem płyt kompaktowych,
  • radiem FM i DAB+,
  • odbiornikiem Bluetooth (możemy odtwarzać dzięki niemu muzykę ze smartfona, niestety producent jeszcze nie podał, na wsparcie jakich kodeków możemy liczyć),
  • czytnik USB i … opcja pracy jako DAC,
  • wyjściem na subwoofer,
  • konstrukcje hybrydową z dwiema lampami ECC83 Psvane Classic Series.

Producent deklaruje zaskakująco dużą moc na poziomie 75W/4Ω. Podobne jak moc jest kusząca, tak i cena wydaje się zaskakująco rozsądna i wynosi 1399 zł.

Czy takie urządzenie jak hybrydowy system all-in-one Tagi ma sens? Mam wrażenie, że tak – to uzupełnienie inteligentnych głośników, które nie posiadają odtwarzacza CD i tradycyjnego radia. Trzeba tylko pamiętać, że do ceny samej jednostki należy doliczyć koszt zakupu kolumn – jeśli postawimy na nowy, sklepowy model, szybko się okaże, że podwoimy bazową cenę HTR-1000CD V.2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE