Wyrzuć soundbar i powitaj Harman Kardon Radiance 2400!

Soundbary są na topie i nie da się tego ukryć: w końcu nasze mieszkania nie rosną tak szybko, jak potrzeby, a do tego dziś mało kto chce zawracać sobie głowę rozstawianiem kolumn, mających zapewnić dźwięk przestrzenny. Kolumny głośnikowe mają też inną poważną wadę, którą jest … przewód, jakim trzeba połączyć ją ze źródłem dźwięku. Jeśli nie zadbaliśmy o to na etapie wykańczania pokoju, może być trudno pogodzić rozstawienie kolumn tak, by miały jak zapewnić przestrzenne brzmienie. I w tym momencie cały na biało wkracza Harman Kardon Radiance 2400, mający zjadać soundbary w przedbiegach dzięki fizycznej lokalizacji źródeł muzyki, a do tego będący rozwiązaniem bezprzewodowym!

Harman Kardon Radiance 2400: piękny wygląd i prosta konfiguracja

Podoba mi się pomysł Harmana – po co eksploatować dalej soundbar (który i tak żeby sensownie zabrzmieć potrzebuje dodatkowego suba i często satelitek efektowych), kiedy można zaproponować wyjątkowo cienkie kolumny głośnikowe sparowane z subwooferem, które będą bezprzewodowe?

Harman Kardon Radiance 2400
Harman Kardon Radiance 2400 / fot. Harman

Jednak to nie koniec potencjału urządzenia, bo Harman Kardon Radiance to pierwszy produkt konsumencki, w którym zastosowano opatentowaną przez producenta technologię Constant Beamwidth Technology.

Ma ona zapewniać słuchaczowi takie same wrażenia  dźwiękowe bez względu na to, w jakim fragmencie pomieszczenia będzie się on znajdował. Jest to możliwe dzięki 24 skalibrowanym, 1,25-calowe przetwornikom, jakie ukryto w każdym z głośników Radiance, aby zapewnić doskonałe wypełnienie dźwiękiem pokoju, w jakim je ustawiono.

Same kolumny wyglądają jak przykład współczesnego dzieła sztuki: 1,8 m wysokości przy 51 mm szerokości i 58 mm głębokości robi wrażenie! Dolna część zwęża się do eleganckiej podstawy, w której znajdują się bezprzewodowe komponenty i cyfrowe wzmacniacze. Odpowiednią ilość basu zapewnia również bezprzewodowy subwoofer o przekątnej 10 cali i mocy 200 W.

Harman Kardon Radiance posiada centrum sterowania systemem i umożliwia fizyczną łączność z telewizorem, konsolą czy odtwarzaczem Blu-ray, a także streaming czy multiroom poprzez Chromecast i AirPlay.

Czyżby pojawił się zestaw, mogący konkurować o miano ciekawego rozwiązania do mieszkania w bloku z kompaktowym Teufel CINEBAR ONE? Nie do końca, bo pozostaje jeszcze kwestia … ceny.

Zestaw będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu, a wyceniono go na 4000 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE