LG GP9 UltraGear to piękny i naszpikowany technologią głośnik gamingowy!

LG wchodzi w gaming (szkoda tylko, że wcześniej wyszło ze smartfonów) i prezentuje nietypowy głośnik LG GP9 UltraGear, który łączy futurystyczny design z brzmieniem 3D i tworzy jedną linię stylistyczną z monitorami UltraGear. Będzie hit, czy gracze przesiedli się już tylko na słuchawki?

LG GP9 UltraGear: Hi-Res audio z niewielkiego głośnika do komputera!

To, że LG potrafi w dobrej jakości audio, nie jest dla nikogo tajemnicą – sam należę do osób rozżalonych porzuceniem przez markę smartfonów z nieodżałowaną muzyczną serią V na czele. Szkoda, bo brzmieniowo były to urządzenia wykraczające poza to, co oferowała sporo droższa konkurencja.

LG GP9 UltraGear / fot. LG

Wracając do głośnika UltraGear: ma on stanowić jedno z pierwszych rozszerzeń tej rodziny produktowej, która jest dedykowana dla gamingu. Jest to propozycja dla tych graczy, którzy nie chcą bądź nie mogą korzystać przez kilka godzin ze słuchawek i GP9 ma wypełnić lukę pomiędzy kompaktowymi głośnikami do komputera/konsoli a rozbudowanymi zestawami 2.1 i 5.1.

UltraGear został wyposażony w zastrzeżoną przez LG technologię 3D Gaming Sound, w której skład wchodzi algorytm HRTF dostosowujący słyszalne odgłosy do gatunku gry. Dzięki temu bez zestawu słuchawkowego można doświadczać precyzyjnego wirtualnego brzmienia przestrzennego, które zapewnia realistyczne poczucie miejsca, pozycji i kierunkowości.


Głośnik GP9 posiada funkcję Game Genre Optimizer z dwoma trybami:

  • w trybie FPS fani pierwszoosobowych gier akcji mogą usłyszeć najdrobniejsze foniczne detale, co pozwala jeszcze szybciej reagować np. słysząc skradającego się przeciwnika,
  • tryb RTS podnosi realizm za sprawą autentycznego brzmienia przestrzennego, ktory sprawdzi się w grach z gatunku RTS, wyścigach oraz innych.

Dzięki obsłudze słuchawek DTS:X głośnik LG UltraGear potrafi dostarczać wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1.

LG GP9 UltraGear / fot. LG

Wbudowane mikrofony wykorzystują unikatowy, opracowany przez LG algorytm eliminacji echa – potrafi on odróżnić głos uczestnika od dźwięków wirtualnych i pochodzących z otoczenia. Umożliwia to prowadzenie wygodnych rozmów z innymi graczami, bez konieczności instalowania dodatkowego mikrofonu.

Urządzenie może stanowić także odrębna kartę dźwiękową z dedykowaną aplikacją oraz posiada certyfikację Hi-Res Audio, otrzymaną dzięki wbudowanemu przetwornikowi Hi-Fi Quad DAC (ES9038PRO).

Na górze obudowy GP9 znajdziemy przyciski sterujące do ustawień mikrofonu, głośności i trybu dźwięku. Głośnik wyposażony został również w możliwość konfiguracji oświetlenia RGB, które potrafi emitować 16,8 miliona kolorów. Warto dodać, że dzięki Bluetooth możemy sparować go ze swoim smartfonem i używać jako „zwykłego” głośnika do streamowania muzyki!

Głośnik LG UltraGear zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie września – na razie czekamy jeszcze na oficjalną wycenę, ale tanio nie będzie, ponieważ na Zachodzie trzeba za niego zapłacić około 470$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE