Creative Aurvana Trio LS: takie słuchawki przewodowe do 200 zł mają sens?

Dziś może się wydawać, że sprzedają się tylko słuchawki bezprzewodowe, a najlepiej True Wireless. Chyba jednak niekoniecznie, skoro gigant jak Creative oferuje w swoim portfolio tradycyjne słuchawki „na kablu” i to typu minijack! Choć jeśli przyjrzymy się bliżej, to zaraz okaże się, że Creative Aurvana Trio LS skrywają solidną niespodziankę.

Creative Aurvana Trio LS: tradycyjne słuchawki przewodowe z certyfikatem Super X-Fi

Trio LS to słuchawki przewodowe, które mimo tradycyjnej konstrukcji potrafią zadziwić zastosowanymi technologiami:

  • pierwsza to technologia płynnej gumy silikonowej (LSR), z jakiej wykonano przetwornik – ma to minimalizować zniekształcenia nawet przy wysokiej głośności,
  • druga certyfikat Super X-Fi, który stanowi deklaracje, że słuchawki idealnie komponują się z autorską technologią Creative.
Creative Aurvana Trio LS / fot. Creative

Dwa zdania na temat wspomnianego Super X-Fi – oczywiście certyfikat to jedynie obietnica zgodności z tym standardem, a nie możliwość samodzielnego przekształcania dźwięku stereo na przestrzenny. Słuchawki z certyfikatem Super X-Fi zostały zoptymalizowane pod kątem użycia z:

  • Creative SXFI AMP,
  • Sound Blaster GC7,
  • Sound Blaster X4.

Ten system jest określany przez producenta właściwie nie mianem dźwięku przestrzennego, a holograficznego – to bogatsza wersja 3D surround, mająca oferować naturalny, realistyczny dźwięk, dostosowany do użytkownika poprzez zaawansowany proces mapowania głowy i uszu.

Mam wrażenie, że to optymalizacja pod Super X-Fi wymusiła zastosowanie przewodowego połączenia: w tej cenie trudno byłoby o zapewnienie odpowiedniej jakości transferu danych tak, by fani gamingu nie odczuwali opóźnień pomiędzy tym, co widać na ekranie, a efektami dźwiękowymi.

Creative Aurvana Trio LS / fot. Creative

Słuchawki mogą pochwalić się także przewodem, który ma nie wydawać odgłosów przy jego skręcaniu/ocieraniu, a same dokanałowe wkładki zaprojektowano tak, by zapewniały pasywną izolację od otoczenia. Na kablu znajdziemy pilot z wbudowanym mikrofonem oraz wielofunkcyjnym przyciskiem, który w czasie odsłuchu muzyki pauzuje ją i wznawia, w czasie połączenia pozwala je odebrać i zakończyć.

Czterostykowy wtyk 3,5 mm jest pozłacany, waga zestawu to jedynie 18.6 g, a pasmo przenoszenia słuchawek – 20–20,000 Hz.

Na stronie Creative zapłacimy za ten model 189 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE