Panasonic SC-GN01: kiedy nie chcesz słuchawek, a nie możesz żyć bez gier z dobrym dźwiękiem!

Panasonic SC-GN01 to przedziwna konstrukcja, pozwalająca czerpać radość z przestrzennego brzmienia, które rodzi się tuż przy naszych uszach. Pytanie tylko, czy znajdą się użytkownicy, którzy zamiast słuchawek będą woleli nałożyć coś w rodzaju kołnierza?

Panasonic SC-GN01: ekwiwalent dla słuchawek i głośników bliskiego pola?

Wśród ciekawszych rozwiązań, które pojawiły się na rynku jako kontrpropozycja dla tradycyjnych zestawów odsłuchowych, warto wymienić modele osobistych głośników, które zostały obudowane w formie „kołnierza”, zakładanego na ramiona i okalającego podstawę szyi. Choć brzmi to nieco dziwnie, to choćby JBL SoundGear narobił sporo hałasu w swoim czasie i stał się jednym z tych urządzeń, które chcieli wypróbować wszyscy fani nowych technologii.

Panasonic SC-GN01 / fot. Panasonic

Okazało się, że Panasonic nie odpuszcza naramiennych konstrukcji, czego wynikiem jest SC-GN01, oferujący dźwięk dla graczy(!) i opracowany wspólnie ze studiem Square Enix, odpowiedzialnym za grę Final Fantasy XIV Online. Jeśli zastanawiacie się, czy tego rodzaju pałąk może być wygodny, to pierwsze wrażenia są pozytywne, a użytkownicy chwalą ergonomiczną konstrukcję i niską (244 g) wagę, pozwalającą nosić go przez kilka godzin bez odczuwalnego zmęczenia.

Panasonic SC-GN01 ukrywa wewnątrz 4 głośniki szerokopasmowe o średnicy 3 cm – dwa z nich to kanały stereo, dwa dodatkowe dodają brzmienia przestrzennego. Wyposażony jest także w podwójny mikrofon o wysokiej wydajności z redukcją szumów i echa, zapewniający wyraźne rozmowy głosowe. Moc zestawu to 4 W.

Urządzenie może pochwalić się obsługą trzech trybów dźwięku do gier:

  • fabularnych (zoptymalizowany pod kątem FINAL FANTASY XIV Online),
  • strzelanek pierwszoosobowych (nastawiony na lokalizację odgłosów),
  • i trybem głosowym (przygodówki czy filmy).

Ten model posiada procesor dźwięku, dzięki czemu radzi sobie m.in. z obsługą standardu 5.1.

Niestety, fani gry bez kabli będą zawiedzeni, bo zestaw nie pozwala na obsługę Bluetooth ani innych standardów bezprzewodowych! Jesteśmy skazani na połączenie kablem USB, który jest kompatybilny z PC, PS5, PS4 i Nintendo Switch Dock lub standardowym minijack do obsługi bardziej tradycyjnych urządzeń.

https://www.youtube.com/watch?v=mH-LBk4lvPc

Jedyny argument, jaki pozwala usprawiedliwić brak dźwięku bezprzewodowego, to opóźnienia, które mogłyby zabić gaming – prawdopodobnie konstruktorzy nie byli zadowoleni z rezultatów działania powszechnie stosowanych kodeków. To nie koniec negatywnych niespodzianek, bo poza kabelkiem do transmisji dźwięku będziemy musieli pogodzić się z drugim – tym razem niezbędnym do … zasilania! Tak, Panasonic SC-GN01 nie posiada wbudowanej baterii i musimy zapewnić mu dostęp do prądu (900 mA).

Więcej informacji szczegółowych znajdziecie na stronie Panasonic, a cena urządzenia to 180 euro.

Jeśli zamiast głośniczków naramiennych preferujesz tradycyjne słuchawki, sprawdź nasze zestawienie najlepsze słuchawki Bluetooth do biegania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE