Creative Outlier Air V3: na takie słuchawki warto było czekać!

Creative Outlier Air V3 / fot. Creative

Creative Outlier Air V3 mają być następca kultowej serii Air, która miała co nieco za pazuchą, ale za to grała tak, że wiele można było jej wybaczyć. Zwłaszcza w takiej cenie!

Creative Outlier Air V3: dodaj ANC, lepszy wygląd i nowe przetworniki, a zachowaj świetną wycenę!

Przy okazji poprzedniej odsłony Air już uważałem, że to jedne z najciekawszych słuchawek True Wireless na rynku w swojej kategorii cenowej. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego, rzućcie okiem na nasz top najlepsze słuchawki sportowe, gdzie jest on jednym z naszych faworytów.

Teraz czekamy na nowy model z dopiskiem V3 w nazwie, który ma szanse nieco przewrócić zestawienia polecanych słuchawek Bluetooth z 2021 roku. Otóż Creative nie próżnował i po cichutku wzbogacił Air o aktywną redukcję hałasów otoczenia ANC! Tak, sporo osób narzekało na ten brak i trudno im się dziwić – w końcu takie FreeBuds 4i (nasza recenzja Huawei FreeBuds 4i) pokazały, że można zaoferować dobrze wycenione, solidnie brzmiące i zapewniające mocne ANC słuchawki! Teraz do tego grona dołącza Creative.

Samo ANC jest wzbogacone o tryb nasłuchiwania otoczenia (transparentny), dzięki któremu słyszymy to, co dzieje się wokół nas. Obie funkcje mają być regulowane w aplikacji.

Cieszy fakt, że nie zrezygnowano z wypracowanego designu – „pąki” mają ciągle charakterystyczną, świecącą obwódkę, a etui jest przesuwane (i może pochwalić się bezprzewodowym ładowaniem!), choć nieco krótsze niż w przypadku poprzedników. Główną różnicą jest zastosowanie nowego przetwornika 6 mm z membraną biocelulozową zamiast 5,6 mm o grafenowej powłoce – ciekawe, jak przełoży się on na brzmienie i czy uda się zachować zwarty, energiczny przekaz. Urządzenie obsługuje kodeki AAC i SBC.

Czas pracy jest znów topowy (Air słynął ze świetnej baterii) i tym razem możemy liczyć na 10 h pracy bez ANC na jednym ładowaniu i aż 40 h dzięki podładowywaniu w etui. Sterujemy słuchawkami poprzez panele dotykowe, które mają być konfigurowalne w aplikacji. Nie zabrakło również SXFI z dźwiękiem 3D, dostępnym dla plików lokalnych.

Wisienką na torcie jest … cena! Na stronie producenta zapłacimy za ten model 279 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here