CORSAIR HS80 RGB WIRELESS: bezprzewodowy headset z Dolby i jakością 24 bity/48 kHz!

Wśród producentów akcesoriów gamingowych Corsair należy do takich marek, które mają już wywalczoną renomę. Ale producent nie zasiada na laurach, tylko ciągle potrafi zaskoczyć – tym razem modelem CORSAIR HS80 RGB WIRELESS, który ma potężne aspiracje!

CORSAIR HS80 RGB WIRELESS: gamingowy rodowód z potencjałem dla audiofili?

Już pierwszy rzut oka na nowy model pokazuje, że będą to słuchawki mocno nietypowe jak na kategorię, z której się wywodzą. Zastosowano tu ciekawą konstrukcję pałąka, przejętą choćby ze słynnych Philipsów Fidelio, gdzie za jego dopasowanie odpowiada umieszczony pod nim elastyczny przewód. Dzięki temu nie odczuwamy ucisku jak przy standardowej konstrukcji i możemy korzystać z zestawu godzinami.

Za połączenie bezprzewodowe z PC odpowiada technologia CORSAIR SLIPSTREAM WIRELESS, pozwalająca na odtwarzanie dźwięku o jakości 24 bit/48 kHz (do niedawna, przed gęstymi formatami, to była jakość zarezerwowana dla dobrych urządzeń klasy studyjnej!) oraz zapewniająca zasięg do 18 m.

CORSAIR HS80 RGB WIRELESS / fot. Corsair

Ciekawostką jest możliwość połączenia jednocześnie nawet trzech różnych urządzeń dzięki systemowi Multipoint (zestaw słuchawkowy, klawiatura i mysz), wyposażonych w bezprzewodową technologię CORSAIR, przy użyciu tego samego odbiornika USB. Słuchawki są kompatybilne także z PS 4 i 5.

Jeśli bezprzewodowa jakość dźwięku okaże się dla nas zbyt słaba, zawsze możemy podłączyć słuchawki poprzez dołączony do zestawu kabel USB (USB-A do USB-C), który pozwala uzyskać dźwięk Hi-Fi o jakości 24 bitów/96 kHz.

Wygodę, którą zapewnia wzmocniony aluminium pałąk, uzupełniają nauszniki z mikrofibry oraz pianki zapamiętującej kształt. Bateria przy połączeniu bezprzewodowym umożliwia do 20 godzin pracy. Na zewnętrznej części nausznic znajdziemy dedykowane przyciski do regulacji głośności oraz włączania/wyłączania mikrofonu.

CORSAIR HS80 RGB WIRELESS / fot. Corsair

Producent dołącza oprogramowanie CORSAIR iCUE, pozwalające korzystać z Dolby Atmos czy zmieniać barwę dźwięku. Za brzmienie odpowiadają 50 mm przetworniki, a do prowadzenia rozmów głosowych oddano nam do dyspozycji wielokierunkowy mikrofon na ramieniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta, a sugerowana cena słuchawek to 689 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE