Nadszedł nowy Frogman: oto Casio G-Shock GWF-A1000XC!

Frogman to seria zegarków nurkowych, które wkradły się w gusta szerszej publiczności. Dopiero pisaliśmy o Casio G-Shock G-LIDE GBX-100NS dla surferów, a tu pojawia się najnowsza propozycja w postaci Casio G-Shock GWF-A1000XC, który oferuje pakiet, jaki znamy z poprzednich odsłon Frogmana oraz … bransoletę z szybką zmianą długości!

Casio G-Shock GWF-A1000XC: tryb nurkowy i cywilny w jednym zegarku

Najnowsza wersja Frogmana została wyposażona w bransoletę wzmocnioną włóknem węglowym, która składa się z ruchomych elementów i posiada specjalnym mechanizmem przy zapięciu, pozwalający ją skracać i wydłużać. Dzięki temu właściciel Frogmana może wygodnie nosić zegarek na skafandrze nurkowym, a po złożeniu bransolety – na skórze nadgarstka.

Casio G-Shock GWF-A1000XC / fot. Casio

Szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną gwarantuje wytrzymałość na uszkodzenia i świetną widoczność. Frogman zasilany jest poprzez mechanizm Tough Solar. To solidne źródło energii dla zegarka i wbrew pozorom nie ma w zasilaniu zegarka nurkowego słońcem żadnego paradoksu – bez dostępu do energii słonecznej będzie od działał mniej więcej przez pół roku!

Świetnie rozwiązano przejście Frogmana z pracy cywilnej na podwodną – po naciśnięciu przycisku wskazówki zegarka łączą się, by w trybie nurkowym nie przegapić ich wskazania, a po powtórnym wracają do swojego codziennego trybu. Wśród funkcji nurkowych warto wymienić:

  • dziennik ostatnich 20 aktywności,
  • wskaźnik pływów i fazy księżyca,
  • mocne, ledowe podświetlenie tarczy.
Casio G-Shock GWF-A1000XC / fot. Casio

Zegarek posiada alarm, stoper, 24 h timer, strefy czasowe. Dokładny czas gwarantuje odbiór sygnału zegarów atomowych z satelitów krążących wokół Ziemi.

Frogman GWF-A1000 jest unikatowy także na zewnątrz: ma asymetryczną obudowę, a jego mechanizm chroni koperta typu monocoque (stanowiąca jedną całość, bez dekla) wykonana z włókien węglowych, dzięki czemu jest wyjątkowo lekka oraz wytrzymała. Z tyłu obudowy znajduje się charakterystyczny rysunek, symbol FROGMANA, gwarancja wodoszczelności 200 m WR200m zgodna ze standardami ISO dla zegarków nurkowych.

Zegarek automatycznie odnotowuje dane z nurkowania – miejsce, czas i rekordowe osiągnięcia. Ten model łączy się poprzez Bluetooth ze smartfonem i dzięki dedykowanej aplikacji przekazuje dane z zejść pod wodę. Bluetooth pozwala też na automatyczną synchronizację czasu, kontrolę funkcji treningowych.

Więcej informacji i cenę (tanio nie będzie i szykujcie około 5 tys. zł) znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE