HiBy WH2: najtańsze pchełki z LDAC?

HiBy WH2 to słuchawki dokanałowe, które uwodzą obsługą kodeka LDAC, dotąd kojarzonego (i słusznie, bo to japońska marka opracowała ten standard) przede wszystkim z Sony. Główna zaleta LDAC to poważny skok ilościowy w porównaniu z aptX – wyższy kodek przesyła prawie trzy razy więcej danych!

HiBy WH2: nie tylko LDAC, ale też możliwość wyboru ilości przetworników

WH2 to jedne z tych słuchawek, które pozwalają zasmakować nie tylko wyższej jakości dźwięku bez ograniczeń związanych z wąskim gardłem w postaci przepustowości kodeka, ale też wolności wyboru wersji. Tak, producent oferuje dwa rodzaje tego modelu:

  • tańszy oparty jest o tradycyjny, pojedynczy przetwornik (109$),
  • droższy na podwójnych przetwornikach zbalansowanych (129$).

Co ciekawe, ta druga opcja oferuje także opatentowaną, regulowaną cyfrową zwrotnicę, zapewniającą w pełni konfigurowalny dźwięk – możemy dostosować go do swoich preferencji korzystając z suwakowego ustawienia w dedykowanej aplikacji.

Pojemność baterii w etui wynosi 350 mAh, a „pąki” zasila ogniwo 40 mAh. Według producenta przy wykorzystaniu kodeka SBC skutkuje to do 6 h pracy słuchawek na jednym ładowaniu, a etui przedłuża ten czas do 30 h – szkoda, że nie skupiono się na tym, ile wyciśniemy z WH2 przy LDAC, ale myślę, że wynik oscyluje wokół 3,5h/20h, a to nie są już wartości tak olśniewające 😉

Słuchawki obsługują sterowanie dotykowe, które możemy spersonalizować w aplikacji. O jakość i energooszczędność transmisji dba Bluetooth w wersji 5.2, natomiast rozmowy są obsługiwane przez łącznie 4 mikrofony ( po 2 na jedną słuchawkę). Nie zapomniano o obsłudze asystentów głosowych (Google i Apple) oraz podstawowym stopniu ochrony rzez zachlapaniem (IPX4).

HiBy WH2 / fot. HiBy

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego dotąd nie powiedziałem nic o ANC, odpowiedź jest prosta – zwyczajnie ten model go nie obsługuje! I tu może być ukryty haczyk, przez który spora część potencjalnych użytkowników wybierze inne rozwiązanie niż proponowane przez HiBy.

Warto podkreślić sam design urządzenia: słuchawki są niewielkie i mało wystają z uszu, a niebieska kolorystyka sprawia, że wyróżniają się na tle konkurencji. Dodatkowo ciekawe jest etui, w który wyeksponowano metalowy zawias trzymający wieczko.

Na stronie producenta za podstawową wersję HiBy WH2 zapłacimy 109$.

Szukasz słuchawek sportowych? Sprawdź najlepsze bezprzewodowe słuchawki do biegania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE