Huion: mało kto wymówi nazwę bez uśmieszku, ale właśnie ta marka zaprezentowała 3 ogromne ekrany piórkowe!

Marka Huion zaprezentowała trzy wielkoekranowe ekrany piórkowe: Kamvas 24, Kamvas 24 Plus i Kamvas Pro 24(4K). To narzędzia przeznaczone dla twórców specjalizujących się m.in. w animacji, grach czy wzornictwie przemysłowym. Ale wyobrażacie sobie twórcę, jak mówi, że jego ostatni projekt powstał na … Huionie? Jeśli nie jesteś laikiem – pewnie!

Huion: kiedy nazwa marki staje się przeszkodą?

Choć w Polsce sporo osób śmieszkuje z Huiona, to jest to jeden z ambitniejszych producentów z chińskim rodowodem. Marka specjalizuje się w urządzeniach z ekranami piórkowymi, które mogą stawać w szranki z potentatami w tej niszy – rzućcie okiem na stronę domową producenta i przekrój dostępnego asortymentu, a podejrzewam, że spora część osób spędzi tam dłuższą chwilę.

Kamvas Pro 24(4K) / fot. Huion

Przyjrzyjmy się, jakie urządzenia ostatnio przedstawił Huion i dlaczego mogą one nieźle namieszać w branży twórców wizualnych. Każde z nich zapewnia naturalne wrażenia rysowania piórem na papierze:

  • Kamvas Pro 24(4K) – flagowiec o rozdzielczość 4K, technologii quantum dot, 140% gamą kolorów sRGB, kontrastem 1200:1 i HDR,
  • Kamvas 24 i Kamvas 24 Plus – ekran o przekątnej 23,8 cala, rozdzielczość 2,5K QHD, quantum dot, do 140% sRGB i współczynnik kontrastu do 1200:1,
  • cyfrowe pióro PW517 (obsługują je wszystkie 3 powyższe modele), rozpoznaje 8192 poziomy czułości na nacisk i oferuje szybkość raportowania >220PPS oraz rozpoznawanie nachylenia w zakresie ±60.
PW517 / fot. Huion

Topowy model został wyceniony na 1299$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE