Blackview AirBuds 5 Pro: słuchawki, które chcą być jak Apple. Szkoda, bo są ciekawe i bez tego!

BlackView to marka, która popularność zdobyła produkując wzmacniane smartfony, łączące mocne baterie i jeszcze mocniejsze obudowy. Teraz BlackView wchodzi do gry o portfele fanów słuchawek True Wireless i ma prosty przepis na sukces: być jak Apple, tylko … taniej i lepiej!

Blackview AirBuds 5 Pro: grafen, ANC i mocna bateria w niezłej cenie

AirBuds 5 to dość dziwna nazwa, nie uważacie? Jeśli zastanowić się nad nią przez chwilę, wygląda to tak, jakby chińska marka nazwała model swojego auto czymś w rodzaju Yaris 5 albo Mondeo 5.

To już nawet nie inspiracja, a raczej jawne podjęcie rękawicy i powiedzenie światu – uwaga, oto nasz wizja tego modelu – jest tańszy, a oferuje prawie to samo! No właśnie – mam wrażenie, że „prawie” będzie w tym wypadku robiło nie tylko kosmetyczną różnicę.

Blackview AirBuds 5 Pro / fot. Blackview

AirBuds 5 Pro pierwsze w historii Blackview słuchawki z aktywną hybrydową redukcją hałasu otoczenia ANC. Za brzmienie odpowiadają tu 7-milimetrowe przetworniki z kompozytowymi membranami wykonanymi z mieszanki grafenu i poliuretanu.

Grafenowa mieszanka może tu nieźle namieszać, bo nawet w niedrogich modelach słuchawek pokroju Creative Outlier Air Sports (o tym, dlaczego warto się nimi zainteresować, mówi nasz poradnik najlepsze słuchawki Bluetooth do biegania) pozwala on uzyskać zwarte, szybkie i klarowne brzmienie.

Słuchawki posiadają także czujnik zbliżeniowy, który pozwala na autopauzowanie muzyki po ich wyjęciu z uszu i potrójne mikrofony z funkcją redukcji szumu.

Blackview AirBuds 5 Pro / fot. Blackview

Ciekawa jest bateria: bez ANC pozwala na łączny czas pracy wynoszący 24 h (o 4 h krócej z ANC), a same „pąki” mogą pracować autonomicznie przez 4 h. Szybkie ładowanie pozwala na 3 h pracy po 5 minutach podładowania w etui!

Nie zapomniano o możliwości użycia pojedynczej słuchawki, dodatkowo etui wspiera bezprzewodowe ładowanie. Według deklaracji producenta moc ANC wynosi 35 dB, co jest bardzo dobrym rezultatem. Niestety, Blackview na stronie oferty na Aliexpress nie podaje obsługiwanych kodeków – wiadomo jedynie, że zestaw pracuje na Bluetooth 5.0.

Trochę szkoda, że słuchawki tego rodzaju tak kurczowo trzymają się wzorców wypracowanych przez Apple – mam wrażenie, że gdyby nie to, byłyby o wiele ciekawszą propozycją.

Na koniec dopowiem, że do 2.08 ten model można kupić ze zniżką sklepu, dzięki czemu zapłacimy za niego jednie 200 zł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE