I już wiadomo, gdzie podziały się wszystkie głośniki i mikrofony ze smartfonów LG!

W świecie technologii jednym z największych wydarzeń 2021 roku będzie z pewnością ogłoszenie przez LG zakończenia produkcji smartfonów. Od tej pory marka skupia się na RTV, AGD i akcesoriach, a rynek telefonów przestaje leżeć w orbicie jej zainteresowań. Oczywiście LG zapewniło opiekę gwarancyjną urządzeń, z których produkcji się wycofało i zeszło ze sceny w atmosferze niedosytu, a nie znużenia – trudno tego nie docenić!

Jeśli zastanawiacie się jednak, co koncern zrobi z potężną ilością podzespołów, które miały zasilić jej telefony komórkowe, to mam dla Was – przynajmniej częściową – odpowiedź!

LG PuriCare Wearable Air Purifier: maska, która pozwala złapać oddech i … wyraźnie mówić!

Już jakiś czas temu LG zrobiło pierwszą przymiarkę do maseczki, która miała zapewnić dużą skuteczność zatrzymywania cząsteczek z zewnątrz i – to chyba przede wszystkim – pozwalać użytkownikom na szeroki oddech.

LG PuriCare Wearable Air Purifier / fot. LG

Pierwsza generacja PuriCare była skupiona wokół oczyszczania powietrza filtrami HEPA, natomiast najnowsza wersja urządzenia pokazuje, na czym skupiona była uwaga inżynierów marki w ostatnim czasie: urządzenie jest lżejsze, mniejsze, a do tego rozwiązuje problemy poprzednika!

Nie bez znaczenia była z pewnością konkurencja ze strony Razera (inteligenta maseczka Razer), która pokazała, że inni potentaci również widzą szansę na przejęcie tego nowego rynku.

Nowa wersja PuriCare rozwiązuje problem z prowadzeniem rozmów przez maseczkę. Pierwsza wersja urządzenia utrudniała podstawową kwestię: większość osób, które ją testowały, zwracały uwagę na fakt, że głos który wydobywa się spod maski jest tak zniekształcony, że utrudnia komunikację!

LG PuriCare Wearable Air Purifier / fot. LG

I w tym momencie całe na biało wkraczają pozostałości po smartfonach LG! Otóż marka postanowiła rozwiązać ten problem, wbudowują w maseczkę … głośnik i mikrofon! Koniec z niezrozumiałym mamrotaniem i przytłumianiem głosu!

System VoiceON potrafi sam wykryć kiedy zaczynamy mówić i automatycznie wzmacniać nasz głos, przechodząc w stan uśpienia, gdy przestajemy wypowiadać słowa. Co najważniejsze, mimo wzbogacenia urządzenia o nowe elementy (nie tylko głośnik i mikrofon, ale też większą baterię), udało się zredukować jego masę ze 126 do 94 g.

Wewnątrz maski ciągle znajdziemy wentylatory LG DUAL, które automatycznie kontrolują przepływ powietrza poprzez wykrywanie wzorców oddychania użytkownika, co sprawia, że oddychanie jest bardziej naturalne. Urządzenie działa autonomicznie nawet przez 8 h, a jego czas ładowania to 2 godz. Więcej informacji znajdziecie na stronie domowej LG.

Na koniec ciekawostka: LG PuriCare Wearable Air Purifier był noszony przez 120 tajlandzkich sportowców, trenerów i personel, gdy wylatywali na letnie igrzyska w Tokio!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE